Historyczny sukces! Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali turniej w Rzymie

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali turniej w Rzymie.

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali w finale turnieju deblowego w Rzymie w dwóch setach 7:5, 6:1 z Robinem Haase'em i Botikiem van de Zandschulpem. To największy sukces w historii ich wspólnych startów.

Od pierwszej piłki mecz był niezwykle wyrównany. Obie strony długo nie mogły znaleźć sposobu na przełamanie. Pierwsza szansa na break pointa dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa pojawiła się dopiero w ósmym gemie. Niestety, rywalom udało się wyjść z opresji i wygrać partię serwisową.

Od tego momentu Robin Haase i Botic van de Zandschulp starali się pilnować podania. Zieliński i Nys cierpliwie czekali zaś na kolejną szansę do przełamania. Doczekali się tuż przed końcem pierwszego seta. Kiedy wydawało się, że o jego losach rozstrzygnie tie-break, rywale zaczęli popełniać błędy. Polak i Monakijczyk wykorzystali moment zawahania rywali. Przełamali ich serwis i sięgnęli po zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie polsko-monakijski duet wciąż nie zwalniał tempa. Zarówno Zieliński jak i Nys znakomicie serwowali, nie dając rywalom szans na odrobienie strat. Błędów nie ustrzegli się za to van de Zandschulp i Haase. W czwartym i szóstym gemie drugiej części meczu stracili podanie. Wypracowanej przewagi Zieliński i Nys nie oddali do końca finału. Po nieco ponad godzinie walki sięgnęli po tytuł w Rzymie!

Jan Zieliński/ Hugo Nys - Robin Haase/ Botic Van De Zandschulp 7:5, 6:1