Napoli ograło finalistę Ligi Mistrzów! Asysta Zielińskiego (WIDEO)

SSC Napoli i Inter Mediolan zmierzyły się w niedzielnym hicie Serie A.

SSC Napoli i Inter Mediolan zmierzyły się w niedzielnym hicie Serie A. Górą okazali się mistrzowie Włoch, którzy 3:1 pokonali finalistów Ligi Mistrzów.

Napoli już kilka tygodni temu zapewniło sobie mistrzostwo kraju. Inter natomiast wciąż walczy na trzech frontach - celem drużyny z Mediolanu jest awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów poprzez zajęcie minimum czwartego miejsca w końcowej tabeli Serie A. Przed podopiecznymi Simone Inzaghiego również finał Pucharu Włoch z Fiorentiną oraz finał Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec tegorocznego finalisty Champions League w składzie na Napoli przygotował kilka niespodzianek. Na ławce usiadł między innymi Lautaro Martinez, najlepszy strzelec Interu w aktualnie trwającym sezonie. Jak się okazało, do przerwy kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli goli. Najciekawszym wydarzeniem w tej części gry była czerwona kartka dla Roberto Gagliardiniego, który wyleciał z boiska po dwóch żółtych kartkach.

Co nie udało się do przerwy, wyszło gospodarzom w 67. minucie. Wynik otworzył wówczas Andre-Frank Zambo Anguissa, którzy wykorzystał podanie Piotra Zielińskiego i potężnym strzałem pokonał golkipera Interu. W 82. minucie było już 1:1. Wówczas na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Chwilę później Zieliński opuścił murawę.

Inter nie cieszył się zbyt długo z remisu. W 85. minucie Giovanni Di Lorenzo kapitalnym uderzeniem zza pola karnego dał Napoli ponowne prowadzenie. W doliczonym czasie gry Napoli strzeliło trzeciego gola. Rezultat ustalił Gianluca Gaetano, wychowanek klubu ze stolicy Kampanii, który pojawił się na boisku w miejsce Zielińskiego.

Napoli udanie zrewanżowało się Interowi za porażkę z pierwszej rundy, kiedy w Mediolanie przegrało 0:1. Mistrzowie Włoch mają na swoim koncie 86 punktów, Inter - 66.

SSC Napoli - Inter Mediolan 3:1 (0:0)
Bramki: Anguissa 67, Di Lorenzo 85, Gaetano 90+5 - Lukaku 82

Czerwona kartka: Gagliardini 41