Mistrzowska Barcelona przegrała u siebie! Gol Lewandowskiego

Robert Lewandowski w barwach Barcelony.

FC Barcelona i Real Sociedad zmierzyły się w sobotę w ramach piłkarskiej La Liga. Górą okazał się Real, triumfując 2:1. Honorowe trafienie dla "Dumy Katalonii" zanotował Robert Lewandowski.

Goście wyszli na prowadzenie już w piątej minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Mikel Merino. Choć w kolejnych minutach gospodarze dążyli do wyrównania, drugiego gola strzelił Real. W 72. minucie rezultat podwyższył Alexander Sorloth.

W 90. minucie kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę, skutecznie finalizując dośrodkowanie uderzeniem głową. To było jednak jedyne trafienie Barcelony tego dnia.

Lewandowski przebywał na murawie przez całe spotkanie. W 53. minucie zobaczył żółtą kartkę. "Lewy" jest najlepszym strzelcem hiszpańskiej ekstraklasy z 22 golami na koncie.

Barcelona już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo kraju. Real natomiast walczy o awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów, aktualnie zajmując czwarte miejsce w ligowej tabeli.

FC Barcelona - Real Sociedad 1:2 (0:1)
Bramki: Robert Lewandowski 90 - Mikel Merino 5, Alexander Sorloth 72