Golden Knights przed wielką szansą. Awans do finału NHL o krok

Golden Nights przed wielką szansą. Awans do finału NHL o krok

Hokeiści Vegas Golden Knights wygrali na wyjeździe z Dallas Stars 4:0 i w finale Konferencji Zachodniej NHL prowadzą 3-0. Do awansu do wielkiego finału ligi brakuje im jeszcze jednego zwycięstwa.

Goście rozpoczęli spotkanie mocnym akcentem. W 71. sekundzie wynik otworzył Jonathan Marchessault, a chwilę później karę meczu otrzymał kapitan gospodarzy Jamie Benn za atak na przeciwnika kijem trzymanym oburącz, zaś okres gry w przewadze "Złoci Rycerze" udokumentowali bramką Iwana Barbaszowa. W 8. minucie na 3:0 podwyższył William Carrier.

W połowie drugiej tercji było już 4:0 po trafieniu Alexa Pietrangelo i emocje w hali American Airlines Center praktycznie się skończyły.

Gospodarze mieli dużą przewagę w strzałach na bramkę (34-16), ale rewelacyjnie bronił golkiper Adin Hill, notując pierwszy w karierze mecz play off z czystym kontem.

Czwarte starcie "Gwiazd" ze "Złotymi Rycerzami" odbędzie się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego również w Dallas. Hokeiści z Las Vegas staną przed szansą awansu do drugiego finału NHL w krótkiej, sześcioletniej historii klubu. W pierwszym sezonie 2017/18 zostali zwycięzcami w Konferencji Zachodniej, ale w rywalizacji o Puchar Stanleya przegrali 1-4 z Washington Capitals.

W finale Konferencji Wschodniej Florida Panthers prowadzą z Carolina Hurricanes 3-0.