Idealny start sezonu! Polska rozbiła Francję

Reprezentacja Polski pokonała narodową drużynę Francji

Polskie siatkarki świetnie rozpoczęły nowy sezon reprezentacyjny! Biało-Czerwone bez problemu pokonały w Radomiu narodową drużynę Francji 3:0 (25:21, 30:28, 25:11). Podopieczne Stefano Lavariniego zwyciężyły również w czwartym, dodatkowym secie (25:23).

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Mimo to po chwili siatkarki z Francji zaczęły dominować na boisku. W pewnym momencie Polki przegrywały pięcioma punktami.

Sytuacja zmieniła się, kiedy na zagrywkę weszła Olivia Różański. Polka mocnymi serwisami była w stanie odepchnąć Francuzki od siatki. Równie dobrze na zagrywce prezentowała się Agnieszka Korneluk. Dzięki temu Biało-Czerwone dogoniły oponentki i wyszły na prowadzenie. Ostatecznie Polski wygrały pierwszego seta 25:21.

Druga odsłona tego spotkania również potoczyła się jednak po myśli podopiecznych Stefano Lavariniego. Chociaż Polki szybko wyszły na prowadzenie, to nie były w stanie go utrzymać. Pod koniec seta gra toczyła się na przewagi. Trudno było ocenić, która ekipa przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po emocjonującej końcówce gospodynie wygrały 30:28.

W trzecim secie selekcjoner reprezentacji Polski postanowił dać odpocząć podstawowym zawodniczkom drużyny narodowej. Dzięki temu na boisku pojawiły się siatkarki, które zazwyczaj nie mają tak wielu okazji do gry w biało-czerwonej koszulce. Na parkiecie zameldowały się między innymi Joanna Pacak, Monika Fedusio czy Magdalena Jurczyk. Polskie siatkarki w trzeciej partii nie dały rywalkom żadnych szans - wygrały seta 25:11.

Należy zaznaczyć, że trenerzy obu ekip przed rozpoczęciem rywalizacji uzgodnili, że ten mecz towarzyski trwać będzie cztery sety. Przez to, mimo że Polki wygrały trzy sety, to starcie nadal trwało. Francuzki nie potrafiły jednak zmienić obrazu tego spotkania. Reprezentantki Polski nadal dominowały na parkiecie, dzięki czemu wygrały dodatkową partię 25:23.

Warto przypomnieć, że Polki zagrają swój następny mecz już w czwartek 25 maja 2023 roku. Biało-Czerwone ponownie staną naprzeciwko reprezentacji Francji w meczu towarzyskim. Lavarini i jego podopieczne już niedługo rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów - we wtorek 30 maja 2023 roku zagrają z Kanadą.

Polska - Francja 3:0 (25:21, 30:28, 25:11); dodatkowy set - 25:23

Polska: Katarzyna Wenerska, Magdalena Stysiak, Kamila Witkowska, Agnieszka Korneluk, Olivia Różański, Martyna Łukasik, Aleksandra Szczygłowska (libero) – Maria Stenzel (libero), Weronika Szlagowska, Julia Nowicka, Monika Gałkowska, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak, Monika Fedusio, Martyna Czyrniańska, Julita Piasecka

Francja: Nina Stojilkovic, Lucille Gicquel, Eva Elouga, Sylves Amandha, Amelie Rotar, Bah Halimatou, Amandine Giardino (libero) – Juliette Gelin (ibero), Emilie Respaut, Sabine Haewegene, Laia Ratahiry, Guewe Diouf, Isaline Sager Weider