Mistrz Anglii zatrzymany. Drużyna Polaka zagra w europejskich pucharach

Brighton po raz pierwszy w historii zagra w europejskich pucharach

Trzy dni po mistrzowskiej fecie piłkarze Manchesteru City zremisowali na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 1:1 w zaległym meczu angielskiej ekstraklasy. To pierwsza strata punktów przez ekipę trenera Josepa Guardioli od... 18 lutego.

W sobotę stało się jasne, że "The Citizens" ponownie będą najlepszą drużyną Premier League. W niedzielę pokonali w rezerwowym składzie Chelsea FC (1:0) i świętowali z kibicami koronację, a w środę - już praktycznie w optymalnym zestawieniu - zostali zatrzymani przez świetnie się spisującą w tym sezonie drużynę "Mew", grającą bez rekonwalescenta Jakuba Modera.

Prowadzenie dał gościom w 25. minucie Phil Foden, a 13 minut później wyrównał 19-letni Paragwajczyk Julio Enciso.

Po odrobieniu zaległości zespół City ma 89 punktów i przed ostatnią - zaplanowaną na niedzielę - ligową kolejką wyprzedza Arsenal o osiem "oczek". Ostatniej porażki w Premier League piłkarze Guardioli doznali 5 lutego, a późniejszy ich bilans to 14 wygranych i dwa remisy.

"Obywatele" mają w tym sezonie szansę na potrójną koronę. 3 czerwca zagrają na Wembley z lokalnym rywalem, Manchesterem United, w finale Pucharu Anglii, a tydzień później w Stambule powalczą z Interem Mediolan o triumf w Lidze Mistrzów.

Natomiast "Mewy" z dorobkiem 62 plasują się na szóstej pozycji i mają zapewniony pierwszy w historii klubu występ w europejskich pucharach.