Brytyjczyk wygrał drugi etap Orlen Wyścigu Narodów. Liderem wciąż Duńczyk

Brytyjczyk Lukas Nerurkar wygrał drugi etap kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów, z metą w Buekkszentkereszt na Węgrzech. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Duńczyk Nikolaj Mengel. Polacy na dalszych pozycjach.

152-kilometrowy etap z trzema podjazdami podzielił stawkę. O zwycięstwo walczyło czterech zawodników, z których najszybszy okazał się Nerurkar. Tuż za nim finiszowali Portugalczyk Antonio Morgado, Austriak Alexander Hajek i Słoweniec Gal Glivar.

Mengel zajął 17. miejsce ze stratą 41 sekund. Najlepszy z Polaków, Kacper Smreczek, startujący w barwach reprezentacji, był dopiero 36., tracąc ponad dwie minuty do zwycięzcy.

Po dwóch etapach Mengel ma przewagę 47 sekund nad Nerurkarem i 51 nad Morgado. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Julian Kot (Tarnovia Tarnowo Podgórne) - na 42. pozycji ze stratą 3.59.

W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadzi przez Węgry i Słowację do Polski, wystartowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Arłamowie.

Orlen Wyścig Narodów jest jedną z większych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.