Brytyjczyk wygrał drugi etap Orlen Wyścigu Narodów. Liderem wciąż Duńczyk

Inne
Brytyjczyk wygrał drugi etap Orlen Wyścigu Narodów. Liderem wciąż Duńczyk
Fot. PAP
Brytyjczyk wygrał drugi etap Orlen Wyścigu Narodów. Liderem wciąż Duńczyk

Brytyjczyk Lukas Nerurkar wygrał drugi etap kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów, z metą w Buekkszentkereszt na Węgrzech. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Duńczyk Nikolaj Mengel. Polacy na dalszych pozycjach.

152-kilometrowy etap z trzema podjazdami podzielił stawkę. O zwycięstwo walczyło czterech zawodników, z których najszybszy okazał się Nerurkar. Tuż za nim finiszowali Portugalczyk Antonio Morgado, Austriak Alexander Hajek i Słoweniec Gal Glivar.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jeden z najlepszych sprinterów w kolarstwie kończy karierę 

 

Mengel zajął 17. miejsce ze stratą 41 sekund. Najlepszy z Polaków, Kacper Smreczek, startujący w barwach reprezentacji, był dopiero 36., tracąc ponad dwie minuty do zwycięzcy.

 

Po dwóch etapach Mengel ma przewagę 47 sekund nad Nerurkarem i 51 nad Morgado. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Julian Kot (Tarnovia Tarnowo Podgórne) - na 42. pozycji ze stratą 3.59.

 

W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadzi przez Węgry i Słowację do Polski, wystartowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Arłamowie.

 

Orlen Wyścig Narodów jest jedną z większych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Key: Chcemy być mistrzami!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie