Mocni rywale polskich hokeistów

Mocni rywale polskich hokeistów
fot. PZHL
Hokejowa reprezentacja Polski

"Biało-Czerwoni" wstępnie poznali swoich przeciwników, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w przyszłorocznych mistrzostwach świata Elity, odbywające się w Czechach. Niewykluczone, że podopieczni Roberta Kalabera w fazie grupowej zmierzą się ze wszystkimi medalistami tegorocznego turnieju, rozgrywanego w Tampere i Rydze.

Hokejowe mistrzostwa świata, które rozgrywane są w Finlandii i Łotwie, właśnie wkroczyły w decydującą fazę. Do rozegrania zostały półfinały oraz mecz o trzecie miejsce i finał. W sobotnich półfinałach Kanada zmierzy się z Łotwą, a Stany Zjednoczone z Niemcami. Po tych spotkaniach poznamy pary, które zagrają o brązowy medal i zmierzą się w wielkim finale.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mariusz Czerkawski: Jest szansa, że możemy utrzymać się w elicie


Przyszłoroczne mistrzostwa świata Elity w hokeju na lodzie odbędą się w Pradze i Ostrawie. W gronie szesnastu uczestników zagra reprezentacja Polski, która na tym poziomie ostatni raz rywalizowała w 2002 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że "Biało-Czerwoni" swoje mecze grupowe będą rozgrywali w Ostrawie.

 

Podział na dwie grupy wynika z aktualnego rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Naszymi przeciwnikami będą reprezentacje Kanady lub Finlandii oraz Szwecji, Niemiec, Słowacji, Łotwy, Francji i Kazachstanu.

 

W drugiej grupie, która swoje mecze będzie rozgrywała w Pradze, zagrają ekipy Kanady lub Finlandii oraz Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Czechów, Danii, Norwegii, Austrii i Wielkiej Brytanii.

 

Gospodarz ma prawo zamienić zespoły, które są zestawione na tym samym poziomie w obu grupach. Związane jest to przede wszystkim z kwestiami logistycznymi. I tak - na przykład - niewykluczone, że Kazachstan będzie grał w Pradze, gdyż ma tam lepsze połączenie lotnicze, a Austria przeniesie się do Ostrawy. Niemcom także byłoby lepiej grać w Pradze, ale w takiej sytuacji są również Szwajcarzy, więc tutaj taka zamiana nie jest już tak oczywista.

 

- Obojętnie z kim zagramy, to i tak będą to dla nas bardzo mocni rywale - ocenił swoich potencjalnych przeciwników trener reprezentacji Polski, Robert Kalaber.

 

- Fajnie byłoby trafić na kogoś zza oceanu, bo to byłaby dla nas doskonała okazja zmierzenia się z zespołem opartym na zawodnikach grających w lidze NHL. Jedziemy na te mistrzostwa zebrać cenne doświadczenie i naszym głównym celem będzie utrzymanie w Elicie. Chcielibyśmy grać swoje mecze w Ostrawie, bo polscy kibice mieliby tutaj naprawdę blisko, a ich wsparcie w czasie tych meczów będzie dla nas bardzo ważne.


Mistrzostwa świata Elity w hokeju na lodzie odbędą się w Czechach w dniach 10-26 maja 2024 roku. Transmisje na żywo na sportowych kanałach Telewizji Polsat.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie