Piękny gest tenisistki. Odda premię z wygranej na rzecz dzieci z Ukrainy

Tenis
Piękny gest tenisistki. Odda premię z wygranej na rzecz dzieci z Ukrainy
fot. PAP
Switolina podczas charytatywnego meczu na rzecz Ukrainy

Ukraińska tenisistka Elina Switolina zapowiedziała, że przekaże całą premię za zwycięstwo w turnieju WTA w Strasburgu - ponad 34 tys. dolarów - dzieciom na Ukrainie, cierpiącym z powodu wojny z Rosją. W sobotę w finale pokonała Rosjankę Annę Blinkową 6:2, 6:3.

Podczas odbierania trofeum Switolina podziękowała Francji za przyjęcie ukraińskich uchodźców. "Dziękuję bardzo za wszystko, co dla nas robicie. Razem wygramy tę wojnę" - podkreśliła.

 

Po meczu zawodniczki nie podały sobie rąk, skinęły tylko w swoją stronę rakietami. Nie było też wspólnego zdjęcia.

 

"Nasze kraje są w stanie wojny. Na razie tak musi być" - powiedziała Switolina na konferencji prasowej. "Dla mnie to tylko mecz tenisowy" - skomentowała z kolei Blinkowa.

 

28-letnia Switolina, żona francuskiego tenisisty Gaela Monfilsa, w marcu wróciła na korty po rocznej przerwie spowodowanej ciążą i urodzeniem dziecka. Początki nie były łatwe, ale w Strasburgu była trzecia rakieta świata sięgnęła po 17. tytuł w karierze. Wygrała tu już po raz drugi; poprzednio w 2020 roku.

 

Ukrainka zajmowała do tej pory 508. miejsce w światowym rankingu, ale zagra w rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym French Open. 

K.P, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie