Piknik Olimpijski łączy pokolenia! "Okazja do spotkania się ze swoimi idolami"

Inne
Piknik Olimpijski łączy pokolenia! "Okazja do spotkania się ze swoimi idolami"
fot. PAP/Piotr Nowak
Piknik Olimpijski łączy pokolenia! "Okazja do spotkania się ze swoimi idolami"

Wielu miłośników sportu wzięło w sobotę udział w 24. Pikniku Olimpijskim, który po raz kolejny odbył się w stołecznym Parku Kępa Potocka. Tematem przewodnim imprezy były przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Impreza rozpoczęła się od oficjalnego powitania, wniesiony został także Ogień Pokoju Igrzysk Europejskich, które 21 czerwca rozpoczną się w Krakowie oraz kilku innych miastach Polski.

 

- To największy piknik w Polsce, największa impreza sportowo-rekreacyjna i obecność olimpijczyków, sportowców, którzy reprezentowali nas podczas igrzysk olimpijskich, zdobywali medale, pokazuje, jak wielkie jest to wydarzenie i jakie ma znaczenie - powiedział prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: 24. Piknik Olimpijski za nami

 

Prezes PKOl stwierdził również, że Piknik Olimpijski to świetna okazja dla dzieci i młodzieży, by spotkać się z wybitnymi sportowcami.

 

- Cieszę się, że na pikniku obecne są dzieci i młodzież. Jest to dla nich okazja do spotkania się ze swoimi idolami. Mogą z nimi porozmawiać, nasi reprezentanci mogą być dla nich inspiracją - ocenił Piesiewicz.

 

 

Jedną z największych sobotnich atrakcji był start sztafety, której uczestnicy pokonali na rowerach stacjonarnych dystans 9705 km dzielących stolicę Japonii, gospodarza poprzednich igrzysk olimpijskich i przyszłorocznych Igrzysk XXXIII Olimpiady w stolicy Francji Paryżu.

 

W programie pikniku znalazły się: badminton, boks, biathlon, cheerleading, curling, rolki i deskorolki, hokej na trawie, jeździectwo, kajakarstwo, kolarstwo, koszykówka, krykiet, lekkoatletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna, podnoszenie ciężarów, przeciąganie liny, siatkówka, szermierka, tenis, tenis stołowy, wioślarstwo, zapasy, czy żeglarstwo.

 

- Ważne jest, by ten Piknik nie był tylko imprezą cykliczną, ale także, żeby widoczne były konkretne konsekwencje takiego wydarzenia. Uważam, że przy wspólnym wysiłku to nam się uda - ocenił Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Marian Kmita.

 

Wiceprezes PKOl powiedział także, jakie pozytywne skutki może mieć Piknik Olimpijski.

 

- Jeżeli Piknik będzie jedną z kilku imprez w kalendarzu, która będzie przypominała, że sport to próba charakteru, sposób na poprawę tężyzny fizycznej i zagospodarowanie wolnego czasu, to wszyscy jesteśmy wygrani - stwierdził Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

 

 

Uczestnikom pikniku zaprezentowana została także nowa dyscyplina olimpijska breakdancing. Na scenie pokazali się członkowie kadry narodowej. Breakdancing zagościł już na III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires w 2018 roku, a teraz znajduje się w programie III Igrzysk Europejskich.

 

Nie zabrakło także strefy paraolimpijskiej, która w poprzednich latach cieszyła się ogromną popularnością.

 

W strefach piknikowych zaprezentowały się także: Centralny Ośrodek Sportu i Instytut Sportu, Muzeum Sportu i Turystyki, OSiR Żoliborz, ECO Sport, Polski Komitet Paraolimpijski i UNICEF.

AA, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie