Trzecie miejsce Adrianny Sułek w wielobojowym mityngu w Goetzis. Polka wypełniła minimum olimpijskie

Adrianna Sułek

Adrianna Sułek z dorobkiem 6480 pkt zajęła trzecie miejsce w wielobojowym mityngu w austriackim Goetzis. Polska lekkoatletka co do punktu wypełniła w siedmioboju minimum na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wygrała Amerykanka Anna Hall przed Brytyjką Katarina Johnson-Thompson.

Hall zgromadziła łącznie 6988 pkt, poprawiając rekord życiowy i uzyskując najlepszy w tym roku wynik na świecie w siedmioboju. Reprezentantka USA zajmuje piąte miejsce w tabelach historycznych. Jedynie cztery zawodniczki przekroczyły barierę 7000 pkt. Rekord świata od 1988 roku należy do Amerykanki Jackie Joyner-Kersee - 7291.

Hall w Goetzis była najlepsza w biegach na 100 m ppł - 12,75, 200 m - 22,88, 800 m - 2.02,97 i skoku w dal - 6,54. Druga Johnson-Thompson zdobyła łącznie 6556 pkt. Paulina Ligarska z dorobkiem 6013 pkt zajęła 16. miejsce.

Sułek najwięcej wielobojowych punktów zdobyła w biegu na 100 m ppł - 13,18. W skoku wzwyż osiągnęła 1,83, a 200 m przebiegła w czasie 23,80. W skoku w dal uzyskała 6,29, w rzucie oszczepem - 41,83, w pchnięciu kulą - 14,44, a w biegu na 800 m - 2.14,33. 24-latka w siedmioboju zdobyła o 192 punkty mniej od swojego rekordu Polski, który wynosi 6672 pkt. Jednak wypełnienie minimum na igrzyska w pierwszym starcie jest dobrym prognostykiem na dalszą część sezonu letniego.

W dziesięcioboju w Goetzis, Paweł Wiesiołek z dorobkiem 6630 pkt zajmuje 18. pozycję po dziewięciu konkurencjach. Prowadzi Kanadyjczyk Pierce Pepage - 7271, a drugi jest jego rodak Damian Warner - 7112. Bieg na 1500 m mężczyzn zaplanowano na godzinę 18.