Udany Puchar Świata w Poznaniu dla polskich kajakarzy. 12 osad na podium

Polskie osady 12-krotnie stanęły na podium zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie, które w niedzielę zakończyły się w Poznaniu. Na zakończenie trzydniowej rywalizacji drugą lokatę zajął kanadyjkarz Mateusz Borgieł w jedynce na 5000 m.

Wyścigi na pięć kilometrów tradycyjnie już zakończyły zawody Pucharu Świata. Wystąpiło dwóch reprezentantów Polski - Mateusz Borgieł w wyścigu kanadyjkarzy był drugi, z kolei Rafał Rosolski w wyścigu kajakarzy był siódmy.

Łącznie 12 polskich osad stanęło na podium. Dwa zwycięstwa zanotowały kajakarki Martyna Klatt z Heleną Wiśniewską w K2 200 i 500 m, Katarzyna Kołodziejczyk wygrała jedynkę K1 200 m, a Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto triumfowały w finale K4 500 m. Pierwsze lokaty zajęły także osady kanadyjkowe: C4 na 500 m (Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Witkowski i Oleksii Koliadych) oraz mikst na 500 m w składzie: Juliusz Kitewski, Amelia Braun.

W Poznaniu wystąpiło ponad 400 zawodników z 44 krajów. Kolejnym sprawdzianem będą Igrzyska Europejskie w Krakowie - rywalizację kajakarzy i kanadyjkarzy zaplanowano na 21-24 czerwca.