Wymiana zdań Hajty z Runjaicem. "Wszyscy zwracają mi uwagę na jedno"

Piłka nożna
Wymiana zdań Hajty z Runjaicem. "Wszyscy zwracają mi uwagę na jedno"
fot. Polsat Sport
Wymiana zdań Hajty z Runjaicem. "Wszyscy zwracają mi uwagę na jedno"

Gościem niedzielnego Cafe Futbol był Kosta Runjaic, trener Legii Warszawa. Niemiec odpowiadał na pytania dotyczące nie tylko zakończonego właśnie sezonu, ale również całej polskiej piłki. Jednym z poruszonych tematów była kwestia szkolenia młodzieży, którą wywołał nasz stały ekspert Tomasz Hajto.

Były reprezentant Polski zwrócił na problemy młodych polskich piłkarzy, którzy decydują się na zagraniczny transfer. - Wielu moich kolegów z Niemiec i Austrii przyjeżdża do Polski, aby skautować naszych młodych zawodników. Wszyscy zwracają mi uwagę na jedno - u nas intensywność treningów jest dużo, dużo niższa niż za granicą. To później powoduje problemy utalentowanych zawodników - powiedział Hajto i poprosił Runjaica o odniesienie się do tego zagadnienia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rekord Ekstraklasy pobity! Takiego wyniku nie było w XXI wieku

 

Niemiec przyjął zaproszenie do dyskusji. - Największe talenty są bardzo pożądane na rynku, skauci walczą o tych chłopaków z Legii, Rakowa czy Lecha. Myślę, że mamy dobry system szkolenia, choć oczywiście cały czas pracujemy nad tym, aby jeszcze go ulepszyć - zaczął Runjaic.

 

52-latek dodał, że w najbliższym czasie spodziewa się wypłynięcia kolejnych utalentowanych zawodników w Ekstraklasie. - Sądzę, że także w kolejnych latach będziemy mieli sporo dobrego narybku. To wszystko jest jednak proces. W Niemczech profesjonalne centra treningowe funkcjonowały już 25 lat temu. W Polsce wciąż one powstają - mamy my, ma Lech, Pogoń, Jagiellonia - kontynuował szkoleniowiec.

 

Na koniec Runjaic zwrócił uwagę na problem systemowy, dotyczący odpowiedniego poziomu kadr. - Potrzebni są dobrzy trenerzy na poziomie młodzieżowym. To jest problem również w Niemczech. Wszyscy chcą pracować od razu w najwyższych ligach, podczas gdy zapotrzebowanie u najmłodszych jest ogromne - podsumował trener.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie