Novak Djokovic awansował do kolejnej rundy French Open

Djokovic awansował do kolejnej rundy!

Novak Djokovic awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Rozstawiony z numerem trzecim Serb pokonał Amerykanina Aleksandara Kovacevica 6:3, 6:2, 7:6 (7-1).

36-letni zawodnik z Belgradu w żadnym z 19 startów na kortach im. Rolanda Garrosa nie odpadł w pierwszej rundzie. Dwukrotnie triumfował - w 2016 i 2021 roku.

Poniedziałkowe spotkanie trwało dokładnie dwie godziny i 26 minut. Nieco emocji było tylko w trzecim secie, w którym potrzebny był tie-break. W nim jednak Djokovic nie dał rywalowi szans.

Kolejnym rywalem Serba będzie 83. w światowym rankingu Węgier Marton Fucsovics.

W tegorocznej edycji French Open zabraknie najlepszego rok temu Rafaela Nadala. Hiszpan jest niekwestionowanym królem zmagań na kortach imienia Rolanda Garrosa. Paryski turniej wygrywał 14 razy, ale tym razem z gry wykluczyła go kontuzja.

Jeśli chodzi o zmagania kobiet, rok temu w Paryżu triumfowała Iga Świątek. Dla polskiej tenisistki było to drugie zwycięstwo w Roland Garros w karierze - wcześniej najlepsza była w 2020 roku.

W puli nagród French Open 2023 na kortach ziemnych imienia Rolanda Garrosa jest 49,6 miliona euro. Triumfatorzy rywalizacji w grze pojedynczej zarobią w Paryżu po 2,3 mln.

Finał kobiecego singla zaplanowano na 10 czerwca. Decydujący mecz mężczyzn odbędzie się dzień później.