Nicolas Szerszeń w nowym klubie! Siatkarz zostaje w PlusLidze

Siatkówka
Nicolas Szerszeń w nowym klubie! Siatkarz zostaje w PlusLidze
fot. PAP
Nicolas Szerszeń z LUK Lublin trafił do Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn został Nicolas Szerszeń. Znany z dobrej zagrywki przyjmujący dwa ostatnie sezony grał w LUK Lublin. Mimo, że urodził się we Francji, to od kilku lat występuje w PlusLidze na Polskiej licencji.

Nicolas Szerszeń urodził się 31 grudnia 1996 roku we francuskim Poissy. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał pod okiem swojego ojca Jacka Szerszenia – byłego siatkarza m.in. Resovii Rzeszów i Hutnika Kraków, który w 1991 roku wyjechał do Francji. Jego pierwszym klubem był podparyski Conflans Andresy Jouy VB.

 

Zobacz także: Reprezentacyjny siatkarz odchodzi z PlusLigi! Nowy klub potwierdził transfer

 

W 2015 roku zdobył srebrny medal WEVZA jako reprezentant Francji. Następnie przez trzy lata występował w Lidze NCAA, w barwach Ohio State University. Dwukrotnie zdobył złoty medal rozgrywek (2016, 2017), będąc także MVP Final Six (2017). Rok później wrócił do Europy, debiutując na boiskach PlusLigi. Siatkarza mogliśmy oglądać w takich klubach jak: Asseco Resovia (2018–19 i 2020–22), MKS Ślepsk Malow Suwałki (2019–20, pierwsze miejsce w rankingu zagrywających) oraz LUK Lublin, w którym spędził dwa ostatnie dwa sezony.

 

Nowy sezon to czas na zmiany. Nicolas Szerszeń zmienia Lublin na stolicę Warmii i Mazur, dołączając do Indykpolu AZS Olsztyn.

 

– To bardzo fajne uczucie móc dołączyć do Indykpolu AZS Olsztyn! Jest tutaj bardzo dobry trener i wydaje mi się, że będziemy mieć bardzo fajną drużynę. Z niektórymi zawodnikami już wcześniej miałem okazję grać, np. z Joshua Tuanigą. Obecnie jestem w Kalifornii i już rozpocząłem pracę, aby przyjechać do Olsztyna w dobrej formie. Chcemy osiągnąć jak najlepsze cele w nowym sezonie! – powiedział siatkarz.

 

Najlepsze akcje Nicolasa Szerszenia w sezonie 2022/23:

 

Mimo, że Nicolas Szerszeń urodził się we Francji, to pochodzi on z Polskiej rodziny (Tata Jacek i Mama Magdalena). Zawodnik w wywiadach wielokrotnie wspominał, że "bardziej czuje się Polakiem niż Francuzem". 20 grudnia 2019 roku, podczas spotkania Komitetu Wykonawczego FIVB, wydano zgodę na zmianę federacji macierzystej z Francuskiej na Polską – dzięki temu w rozgrywkach PlusLigi, sportowiec występuje na polskiej licencji.

 

 

– Cieszę się, że Nicolas do nas dołącza. Mimo, że jest to młody zawodnik, to jest już bardzo doświadczony. Nasza drużyna będzie bardzo młoda, a obycie boiskowe Nicolasa, w wielu momentach będzie decydowało o obliczu spotkaniach. Charakteryzuje go bardzo mocna i regularna zagrywka – powiedział asystent trenera Indykpolu AZS Marcin Mierzejewski.

RM, Polsat Sport, indykpolazs.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie