Mistrz świata wraca do rywalizacji. Wystartuje w Szwajcarii

Inne
Mistrz świata wraca do rywalizacji. Wystartuje w Szwajcarii
fot. PAP
Remco Evenepoel

Kolarski mistrz świata ze startu wspólnego Belg Remco Evenepoel wystartuje w wyścigu Dookoła Szwajcarii, który odbędzie się w dniach 11-18 czerwca. W połowie maja Belg został wycofany z Giro d'Italia, będąc liderem, po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na Covid-19.

Jak poinformowała jego grupa Soudal-Quick Step kolarz jest już zdrowy i wznowił przygotowania do kolejnych startów w sezonie.

 

- Start w Szwajcarii to idealny początek. Pracuję nad powrotem do pełnej dyspozycji, co po przerwie nie jest łatwe - napisał Belg w oświadczeniu grupy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jeden z najlepszych sprinterów w kolarstwie kończy karierę

 

Po wyścigu w Szwajcarii Evenepoel wystartuje w mistrzostwach Belgii. Później pojedzie na ponad dwa tygodnie do Val di Fassa we Włoszech, gdzie będzie się przygotowywał do obrony tytułu w mistrzostwach świata w Glasgow, zaplanowanych na początek sierpnia.

 

- Konieczność rezygnacji z dalszej jazdy w Giro była z pewnością jednym z najtrudniejszych momentów w karierze - przyznał 23-letni Flamandczyk. - To było brutalne zakończenie sześciu miesięcy przygotowań, oby już nigdy taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości - dodał.

 

Nadal oficjalnie nie wiadomo, czy Evenepoel rzeczywiście nie wystartuje w tegorocznym Tour de France. Impreza rozpoczyna się 1 lipca, w tym czasie zawodnik ma trenować we Włoszech. O tym, że rezygnuje ze startu w "Wielkiej Pętli" poinformował w połowie maja Patrick Lefevere, szef ekipy Soudal-Quick Step.

 

- Nie będziemy zmieniać jego programu startów, to nie byłoby zbyt mądre - powiedział wtedy Lefevere przed kamerami telewizji belgijskiej RTBF. Później jednak pojawiły się plotki, że być może te plany ulegną zmianie.

 

Evenepoel planuje bronić tytułu w mistrzostwach świata w Glasgow, w tym roku przesuniętych już na pierwszą połowę sierpnia. Co do startu na przełomie sierpnia i września we Vuelta a Espana, w którym Belg również miał bronić tytułu, Lefevere zaznaczył, że obecnie jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie