Rocky Boxing Night w Żukowie. Wyniki i skróty walk

Sporty walki
Rocky Boxing Night w Żukowie. Wyniki i skróty walk
fot. Polsat Sport
Rocky Boxing Night w Żukowie. Wyniki i skróty walk

Kacper Meyna (11-1, 7 KO) pokonał Krzysztofa Twardowskiego (10-5, 7 KO) przez techniczny nokaut w walce wieczoru gali Rocky Boxing Night w Żukowie. Polski pięściarz tym samym sięgnął po pas WBC w wersji frankofońskiej, w królewskiej kategorii. Zobaczcie wyniki i skróty walk gali Rocky Boxing Night w Żukowie.

Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Kacper Meyna z pasem WBC w wersji frankofońskiej, w królewskiej kategorii!

Różnica w szybkości obu zawodników była bardzo zauważalna już od początku. Meyna był zdecydowanie wolniejszy, ale jego uderzenia były mocniejsze. Twardowski cały czas trzymał rywala na dystans i wykorzystywał swój dobry lewy prosty. Meyna w siódmej rundzie trafił przeciwnika sierpowym, po którym "Twardy" był liczony. W kolejnej części pojedynku sędzia postanowił odjąć punkt Twardowskiemu za kolejny już w tej walce cios poniżej pasa. W dziewiątej rundzie Meyna jeszcze raz powalił oponenta. Sędzia po chwili postanowił przerwać pojedynek. 

Czas na walkę wieczoru! W ringu zmierzą się Kacper Meyna i Krzysztof Twardowski! Stawką pojedynku będzie pas WBC w wersji frankofońskiej, w królewskiej kategorii.

Mistrzem Polski w kategorii super lekkiej jednogłośną decyzją sędziów został Mateusz Polski (99:91, 97:93, 98:92)!

Za nami naprawdę kapitalna walka! Śmiałe próby aktywnego Mądrego kontra lepszy technicznie boks Polskiego. Pierwszy z nich próbował nadrobić różnicę charakterem i do ósmej rundy trzymał się dzielnie. W dwóch ostatnich chwiał się po kolejnych celnych ciosach Polskiego, ale ostatecznie wytrzymał do ostatniego gonga. Wynik może jednak być tylko jeden...

Przed nami walka o pas mistrza Polski w kategorii super lekkiej. Mateusz Polski (3-0, 3 KO) kontra Denis Mądry (7-7, 2 KO)!

Artur Bizewski pokonał Sergieja Werwejkę jednogłośną decyzją sędziów (56-55, 57:54, 60:52). Widać, że Werwejko nie zgadza się z werdyktem.

W trakcie walki punkt stracił również Bizewski. Teraz wszystko jest już w rękach sędziów.

Krew zalała twarz Werwejki, ale walka nadal się toczy.

Cóż to jest za walka i cóż za emocje! Od początku bardzo dynamiczny był "Bizon", który pod koniec pierwszej rundy trafił mocnym prawym sierpem. Później było widać, że obaj pięściarze tracą siły, ale nadal prezentowali niezwykłą zaciętość. Niekiedy nawet nieregulaminową, ponieważ po drugiej rundzie Werwejko został upomniany przez sędziego ujemnym punktem, ze względu na cios po gongu. W piątej rundzie, po efektownej kombinacji Bizewskiego, był liczony, ale ostatecznie wstał i kontynuował walkę.

Sergiej Werwejko i Artur Bizewski rozpalili na środku ringu ogień... Cóż za emocje!

Kajetan Kalinowski powiedział w wywiadzie, że chciał przeboksować na pełnym dystansie, by zebrać jak najwięcej doświadczenia. Ta sztuka mu się udała, gdyż w dość bezpiecznym stylu wypunktował rywala i spokojnie zwyciężył.

W kolejnej walce Kajetan Kalinowski (5-1, 4 KO) bierze się za bary z nomen omen Bartoszem Barczyńskim (4-4, 2 KO).

Kolejna walka za nami. Niesamowicie pięściarze "odpalili się" w końcówce, idąc na prawdziwą ringową wojnę. Ich determinacja sprawiła nieco problemów sędziom, którzy tym razem punktowali niejednogłośnie (40:36, 39:37, 38:38). Ostatecznie zwycięzcą został Rafał Dudek (2:0, 1 KO), pokonując Krzysztofa Rytę (1-3).  

W ringu "tańczą już" Rafał Dudek (1-0, 1 KO) oraz Krzysztof Ryta (1-2). Kto wyjdzie z niego zwycięski?

Spore problemy miała Andżelika Krysztoforska ze skazywaną na pożarcie Jasminą Nad. Rywalka wydawała się silniejsza od Polki, jednak ostatecznie sędziowie docenili kunszt techniczny naszej pięściarki, orzekając jednogłośnie jej zwycięstwo.

W kolejnej walce Andżelika Krzystoforska (6-0, 5 KO) stanie twarzą w twarz z Jasminą Nad (11-26-5, 4 KO). 

Łukasz Puczyński (3-1-1) pokonał Damiana Smagiela (1-6) jednogłośną decyzją sędziów (39:37, 40:36, 40:36).

Nasi komentatorzy nie mają wątpliwości.

- Dla mnie 3:1 w rundach dla Łukasza Puczyńskiego - powiedział Igor Jakubowski.

Czy podobne zdanie będą mieli sędziowie?

Czas na drugą walkę! Damian Smagiel (1-5) spróbuje zagrozić Łukaszowi Puczyńskiemu (2-1-1).

Za nami pierwszy pojedynek. Lepiej zaczął Smykowski, mimo że dość szybko przeciwnik rozkrwawił mu nos. W kolejnej rundzie Turzeniecki ruszył do ataku, obijając rywala mocnymi uderzeniami na korpus. W trzeciej odsłonie kontynuował natarcie, a w ostatniej rundzie obu zawodnikom brakowało już sił. Ostatecznie sędziowie orzekli jednogłośnie zwycięstwo Turzenieckiego 40:36, 39:37: 40:36.

Za chwilę pierwszy pojedynek dzisiejszego wieczoru. Dawid Turzeniecki kontra Tymoteusz Smykowski, a więc debiut obu zawodników.

W walce wieczoru dzisiejszego wydarzenia Kacper Meyna skrzyżuje rękawice z Krzysztofem Twardowskim, a stawką będzie mistrzowski pas WBC Francophone kategorii ciężkiej.

Witamy w tekstowej relacji na żywo z gali KAPEO Rocky Boxing Night w Żukowie!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie