Kontrowersja w turnieju Roland Garros! Po tym zagraniu sędzia ogłosił dyskwalifikację

Tenis

Japonka Miyu Kato i Indonezyjka Aldila Sutjiadi rywalizujące wspólnie w deblu podczas wielkoszlemowego French Open zostały zdyskwalifikowane po tym, jak japońska tenisistka uderzyła piłką jedną z pracujących na korcie dziewczynek podczas niedzielnego meczu trzeciej rundy.

Do incydentu doszło w spotkaniu trzeciej rundy między Kato i Sutjiadi a czesko-hiszpańską parą Marie Bouzkova, Sara Sorribes Tormo. Japonka nieumyślnie przerzuciła piłkę na drugą stronę siatki przy prowadzeniu Czeszki i Hiszpanki 7:6 (7-1), 3:1.

 

Zobacz także: Wielka rywalka Igi Świątek wycofała się z Roland Garros!

 

Sędzia meczu Alexandre Juge początkowo dał Kato jedynie ostrzeżenie, jednak Bouzkova i Sorribes Tormo domagały się dyskwalifikacji rywalek.

 

– Nie, nie, pozwólcie, że wam wytłumaczę. Ona nie zrobiła tego celowo, a dziewczynka nie doznała urazu – wytłumaczył swoją decyzję sędzia.

 

– Nie zrobiła tego celowo? Dziewczynka płacze – powiedziała Hiszpanka, natomiast Czeszka zwróciła uwagę, że dziewczynka krwawi i płacze, dodając, że sędzia powinien z nią porozmawiać.

 

Po rozmowie z poszkodowaną Juge zmienił decyzję i poinformował o dyskwalifikacji Kato i Sutjiadi. W ćwierćfinale Bouzkova i Sorribes Tormo zmierzą się z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie