Kierowca Formuły 1 ukarany za blokowanie rywali

Moto
Kierowca Formuły 1 ukarany za blokowanie rywali
fot. PAP
Pierre Gasly podczas Grand Prix Barcelony

Zespół Alpine nie będzie odwoływał się od decyzji sędziów, którzy za blokowanie rywali podczas walki o pole position przed Grand Prix Hiszpanii nałożyli na Francuza Pierre Gasly'ego karę przesunięcia na starcie do wyścigu aż o sześć pozycji.

W tej sytuacji Gasly, który wywalczył w sobotę czwarte miejsce startowe ruszy do niedzielnego wyścigu z dziesiątej pozycji.

 

Oba incydenty miały miejsce podczas Q1. Podczas pierwszego Gasly blokował Carlosa Sainza Jr. z Ferrari. Francuz nie ustąpił miejsca będącemu na szybkim okrążeniu Hiszpanowi i ten nie mógł poprawić swojego czasu. Sędziowie uznali, że Gasly mógł bardziej zjechać na pobocze lub w prawo na wyjściu z zakrętu.

 

W drugim przypadku Gasly blokował obrońcę tytułu Holendra Maxa Verstappena z Red Bulla. W tym przypadku winę przypisano zespołowi Alpine, który nie uprzedził swojego kierowcy o zbliżającym się do niego szybkim rywalu. Informowano tylko, że kierowcy za nim są na okrążeniu wyjazdowym a nie pomiarowym.

 

- Zrobiłem wszystko, co mogłem. Oczywiście nie było to zamierzone, musimy dokładnie przeanalizować, co się stało - przyznał Gasly.

 

W sobotę na torze Montmelo koło Barcelony kwalifikacje wygrał Verstappen. Wyprzedził Sainza i Brytyjczyka Lando Norrisa (McLaren). Czwarte miejsce zajął wtedy Gasly, a piąte siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa.

 

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godz. 15.

K.P, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie