Napastnik reprezentacji Polski z kolejnym golem! (WIDEO)

Karol Świderski ma na koncie 5 bramek w bieżącym sezonie MLS

Karol Świderski zdobył bramkę dla Charlotte FC w przegranym 2:4 wyjazdowym meczu z Columbus Crew. To piąty gol piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie ligi MLS.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania od początku nie układała się po myśli piłkarzy Charlotte FC i na przerwę schodzili przegrywając 0:3.

Polski napastnik poderwał swoją drużynę do walki na początku drugiej części meczu, strzelając gola w 56. minucie. Dwie minuty później piłkę w bramce umieścił także Irakijczyk Justin Meram, jednak strzał Christiana Ramireza przypieczętował wynik na 4:2 w 59. minucie.

Świderski rozegrał całe spotkanie, natomiast obrońca Jan Sobociński w 63. minucie został zmieniony przez Derricka Jonesa. W kadrze Charlotte zabrakło leczącego uraz uda Kamila Jóźwiaka.

Zespół Polaków zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Pozostali polscy piłkarze, występujący w sobotnich spotkaniach ligi MLS, nie wpisali się na listę strzelców. Tak było w przypadku Mateusza Klicha (DC United - zwycięstwo 2:1 z Inter Miami) i Kacpra Przybyłko (Chicago Fire - porażka 0:1 z FC Cincinnati).