Słynny klub zawiesił piłkarza. Został skazany za pobicie partnerki

Piłka nożna
Słynny klub zawiesił piłkarza. Został skazany za pobicie partnerki
Fot. PAP
Sebastian Villa został zawieszony przez Boca Juniors

Sebastian Villa, skrzydłowy Boca Juniors, został zawieszony przez klub i nie będzie powoływany na najbliższe mecze 35-krotnych mistrzów Argentyny.

Decyzja klubu podyktowana jest wyrokiem sądu, który skazał piłkarza na dwa lata i miesiąc pozbawienia wolności w zawieszeniu za pobicie partnerki, Danieli Cortes.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Wybili mężczyźnie zęby, kobietę zepchnęli ze schodów". Były piłkarz ekstraklasy skazany za pobicie

 

Była już dziewczyna Villi złożyła zawiadomienie w sprawie przemocy domowej już w kwietniu 2020 roku, ale wyrok skazujący zapadł dopiero w piątek (1 czerwca). Zawodnik ma prawo do odwołania się od decyzji sądu, a jego obrońca zapowiedział już, że Kolumbijczyk z niego skorzysta. Klub postanowił jednak zawiesić skrzydłowego do czasu decyzji sądu apelacyjnego.

 

"W związku z nieprawomocnym wyrokiem skazującym Sebastiana Villę, Club Atletico Boca Juniors informuje, że od tej chwili piłkarz nie będzie powoływany na mecze do czasu uprawomocnienia wyroku lub uniewinnienia gracza od tych zarzutów w sądzie apelacyjnym" - czytamy w oświadczeniu klubu.

 

Argentyńskie media są przekonane, że niezależnie od tego, jaki wyrok zapadnie prawomocnie w sprawie Kolumbijczyka, Boca Juniors będzie chciało pozbyć się Villi. Rok temu skrzydłowy był na celowniku Club Brugge, które oferowało za niego 7 milionów euro. Decyzja sądu może jednak mocno utrudnić zawodnikowi znalezienie nowego pracodawcy...

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie