FEN 48: Były kontrowersje, będzie głośny rewanż!

Sporty walki
FEN 48: Były kontrowersje, będzie głośny rewanż!
fot. Materiały prasowe

Bartosz Szewczyk (5-2-1, 3 KO, 1 SUB) podejmie Łukasza Klingera (11-6-1, 4 KO, 5 SUB) podczas gali FEN 48, która 26 sierpnia odbędzie się w Mrągowie. Będzie to rewanżowe starcie za pojedynek, który podczas gali w Pile zakończył się remisem.

Szewczyk wszystkie swoje walki na zawodowstwie stoczył na galach FEN. W swoim przedostatnim występie zwyciężył na pełnym dystansie z Dimitrijem Mikutsą – była to walka wieczoru gali FEN 41 w Mrągowie. Wcześniej wygrał przez TKO w 1. rundzie z Silvinio Brazem. Podczas 32. edycji pokonał w 2. rundzie przez duszenie zza pleców Akhmeda Salomova. W Ostródzie, podczas FEN 35, w premierowej odsłonie rozprawił się przez techniczny nokaut z Kacprem Miklaszem. W Szczecinie znokautował Michała Piwowarskiego podczas FEN 36. Będzie to jego trzecia walka w 2023 roku pod szyldem FEN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda polskiej siatkówki spróbuje swoich sił w MMA? "Jest taka możliwość"

 

Klinger ma 40 lat i pochodzi z Przemyśla. Przed remisem z Szewczykiem wygrał na pełnym dystansie z Wojciechem Januszem. Wcześniej zwyciężył z Adamem Biegańskim, gdyż rywal został zdyskwalifikowany za nielegalne kopnięcie. W 2017 roku rozprawił się z Kevinem Wiwatowskim czy chociażby Andrewem Clampem. Mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich zawodnik z przytupem rozpoczął swoją zawodową karierę i wygrał aż siedem pojedynków z rzędu. W pokonanym polu zostawił chociażby Adama Oknińskiego, którego pokonał przez techniczny nokaut.

 

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie