Fatalny upadek gwiazdy skoków podczas treningu. "Wyglądało to strasznie"

Zimowe
Fatalny upadek gwiazdy skoków podczas treningu. "Wyglądało to strasznie"
Fot. PAP
Halvor Egner Granerud

Zwycięzca klasyfikacji generalnej ostatniej edycji Pucharu Świata Halvor Egner Graneud po powrocie z wakacji na Mauritiusie rozpoczął treningi na skoczni w Lillehammer. Już w pierwszej próbie stracił równowagę w powietrzu i upadł na zeskok. Norweg trafił do szpitala.

"Wyglądało to strasznie i bardzo dramatycznie. Potłuczony, przerażony i półprzytomny Halvor został odwieziony karetką do szpitala" - powiedział trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl.

 

„Na szczęście okazało się, że nie mam żadnego złamania. Czuję się jednak jak dobrze wytłuczony kotlet i przez jakiś czas będę chodził o kulach, lecz takie jest życie skoczka narciarskiego" - przyznał Granerud na antenie telewizji NRK.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch zabrał głos ws. Igrzysk Europejskich 

 

„Zaraz po wyskoku z progu nagle poczułem, że nie mogę utrzymać prawej narty, która się osunęła i w efekcie runąłem jak ranny ptak na zeskok, a później już nic nie pamiętam” - wyjaśnił.

 

Dodał, że ten pierwszy nieudany skok dał mu ważny sygnał, że musi popracować intensywnie nad techniką przez cale lato. Nie mam żadnej gwarancji, że moje skoki, które w ubiegłym sezonie były najlepsze na świecie, będą takie same w nadchodzącym, czego doświadczyłem właśnie w Lillehammer” zaznaczył.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie