Liga Narodów siatkarzy 2023: Wyniki i skróty środowych meczów

Polska - Francja 3:1 w meczu Ligi Narodów.

Wystartowała Liga Narodów siatkarzy! W pierwszym tygodniu VNL 2023 drużyny rywalizują w dwóch turniejach, rozgrywanych w Kanadzie (Ottawa) oraz w Japonii (Nagoya). Polska w swym pierwszym spotkaniu wygrała z Francją 3:1. Sprawdź wyniki środowych meczów Ligi Narodów.

Kanada wygrała z Kubą 3:2, a Argentyna z Włochami 3:0 w rozegranych w nocy z wtorku na środę pierwszych meczach turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Ottawie. W Nagoi Słowenia wygrała z Serbią 3:1.

Pierwszym rywalem polskiej reprezentacji byli mistrzowie olimpijscy z Tokio i obrońcy trofeum w Lidze Narodów – Francuzi. Obie drużyny przyjechały na turniej do Nagoi w zmienionych składach, w których brakowało największych gwiazd. Można się było więc spodziewać wyrównanego spotkania i emocji nie zabrakło. W pierwszym secie Polacy w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, w drugim górą była Francja. Trzecia partia do pogoń Trójkolorowych w środkowej części seta i niezwykle zacięta rywalizacja na przewagi, zakończona wygraną ekipy trenera Nikoli Grbicia 35:33. Czwarta odsłona przyniosła zdecydowane zwycięstwo reprezentacji Polski 25:15.

W Kanadzie i Japonii są rozgrywane pierwsze zawody tegorocznej edycji Ligi Narodów. Format rozgrywek pozostał taki sam, jak w zeszłym roku - każda z 16 rywalizujących w Lidze Narodów reprezentacji wystąpi w trzech turniejach, w każdym czekają ją cztery mecze. Siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej, a także Polska jako gospodarz, wystąpi w turnieju finałowym, który odbędzie się w Gdańsku (19–23 lipca).