Tomasz Majewski szefem misji olimpijskiej na Paryż

Inne
Tomasz Majewski szefem misji olimpijskiej na Paryż
fot. Cyfrasport
Tomasz Majewski szefem misji olimpijskiej na Paryż

Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski został wybrany przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na szefa misji olimpijskiej w Paryżu. – To dla mnie wyjątkowa rola i nowa odpowiedzialność, ale zrobię wszystko co w mojej mocy by nasi sportowcy podczas igrzysk czuli się komfortowo – podkreśla Majewski.

Przed szefem misji ponad rok intensywnej pracy. W ramach swoich kompetencji odbędzie wiele spotkań, będzie pośredniczył w kontaktach ze związkami sportowymi oraz kontaktował się z instytucjami międzynarodowymi. Szef misji na Paryż – Tomasz Majewski – to czterokrotny olimpijczyk i dwukrotny złoty medalista igrzysk w pchnięciu kulą. To sportowe doświadczenie ma być jego atutem przy pełnieniu nowej, odpowiedzialnej, funkcji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Otylia Jędrzejczak wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego


– Jako sportowiec byłem na igrzyskach czterokrotnie. Zaczęło się to wszystko w 2004 roku w Atenach, a więc w Paryżu będę świętował 20-lecie uczestnictwa w pierwszych moich igrzyskach. Tylko rola będzie zupełnie inna. Do Grecji poleciałem po naukę, która zaprocentowała cztery lata później gdy wygrałem w Pekinie. Teraz na igrzyska jadę, by każdy – i ten jadący po naukę i ten rutynowany sportowiec – czuł się tam komfortowo. Będę się starał pomagać każdemu i tak zorganizować pracę misji, aby służyła ona całej reprezentacji – zapewnia Tomasz Majewski.


Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu mają się rozpocząć 26 lipca i potrwać do 11 sierpnia 2024 roku. Ceremonia otwarcia ma odbyć się w centrum miasta – tradycyjna parada sportowców będzie miała nową formę. Poszczególne reprezentacje przepłyną statkami po Sekwanie. Zmagania lekkoatletyczne rozpoczną się 1 sierpnia.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie