Finał Roland Garros: Iga Świątek - Karolina Muchova. Kiedy mecz? O której godzinie?

Roland Garros: Iga Świątek - Karolina Muchova. Kiedy jest mecz? O której godzinie?

Iga Świątek - Karolina Muchova to finał Roland Garros 2023! Kto wywalczy tytuł? Zdecydowaną faworytką jest liderka światowego rankingu. Kiedy jest mecz Iga Świątek - Karolina Muchova? O której godzinie mecz Iga Świątek - Karolina Muchova?

Polska tenisistka na drodze do wielkiego finału nie straciła nawet seta! Kolejne przeszkody były bardzo łatwo mijane przez Świątek i dopiero w półfinale Beatriz Haddad Maia postawiła poprzeczkę nieco wyżej, ale tylko w jednej partii. W trwającym 90 minut secie Świątek wygrała po tie-breaku i zasłużenie zagra w decydującym spotkaniu Roland Garros 2023.

O ile jej obecność nie jest żadnym zaskoczeniem, to awans jej rywalki - jak najbardziej. Przed rozpoczęciem turnieju mało kto stawiał na Muchovą, jednak ona pokazała, że świetnie potrafi radzić sobie z presją. Jej droga nie była łatwa. Musiała pokonać takie zawodniczki jak Maria Sakkari, Nadia Podoroska, Irina-Camelia Begu, Elina Awanesian, Anastazja Pawliuczenkowa oraz Aryna Sabalenka. W starciu z tą ostatnią musiała nawet bronić piłki meczowej przy stanie 2:5 w trzecim secie. Ostatecznie wygrała 7:5.

Dla Muchovej to pierwszy finał turnieju wielkoszlemowego, podczas gdy Świątek spróbuje zwyciężyć po raz czwarty (w tym po raz trzeci w Roland Garros).

Będzie to trzecie starcie obu zawodniczek. Co ciekawe, oba poprzednie padły łupem Czeszki, która za każdym razem wygrywała w trzech setach.

Roland Garros: Świątek - Muchova. Kiedy mecz? O której godzinie?

Mecz Iga Świątek - Karolina Muchova w finale Roland Garros odbędzie się w sobotę 10 czerwca. Początek o godzinie 15:00.