Philippe Diallo w dalszym ciągu prezydentem francuskiej federacji piłkarskiej

Piłka nożna
Philippe Diallo w dalszym ciągu prezydentem francuskiej federacji piłkarskiej
fot. PAP/EPA
Philippe Diallo w dalszym ciągu prezydentem francuskiej federacji piłkarskiej

Philippe Diallo został wybrany prezesem Francuskiej Federacji Piłki Nożnej (FFF) do końca 2024 roku po głosowaniu Zgromadzenia Ogólnego FFF, które odbyło się w sobotę w Paryżu.

Pełniący obowiązki przewodniczącego organu od czasu rezygnacji poprzedniego prezesa Noela Le Graeta pod koniec lutego, Diallo został wybrany bardzo pewnie, zdobywając 91,26 procent głosów zgromadzenia, skupiającego wybranych menadżerów i liderów francuskiego futbolu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Triumfalne powitanie Karima Benzemy w Dżuddzie

 

W obecności Le Graeta, zaproszonego na zebranie wyborcze, Diallo uzyskał wcześniej akceptację komitetu wykonawczego federacji, który zaproponował zgromadzeniu jego osobę dla dokończenia bieżącej kadencji, trwającej do następnego wyborczego Zgromadzenia Federalnego w grudniu 2024.

 

- Głosując masowo na mnie, czynicie mi wielki zaszczyt. To także wielka odpowiedzialność, którą odczuwam, ponieważ w ostatnich miesiącach doświadczyliśmy wielu trudności - powiedział nowy szef francuskiej piłki.

 

59-letni prezes stowarzyszenia klubów zawodowych, wiceprezes FFF od grudnia 2021 roku, po objęciu prezydentury stoi przez misją uspokojenia sytuacji w federacji, którą w ostatnich miesiącach wstrząsały poważne afery.

 

FFF stała się podmiotem audytu zleconego przez ministerstwo sportu, które w lutym skrytykowało jej kierownictwo, szczególnie za brak polityki zwalczania przemocy seksualnej. Le Graet w oczach opinii publicznej wiele stracił za lekceważącą wypowiedź o słynnym reprezentancie kraju Zinedine Zidane, ewentualnym kandydacie do objęcia funkcji selekcjonera zespołu narodowego. 81-latek później przeprosił za to, ale i tak tylko w niewielkim stopniu poprawił swoją sytuację.

 

Oskarżenia o molestowanie seksualne doprowadziły w lutym Noela Le Graeta do rezygnacji z kierowania FFF po 11 latach sprawowania funkcji prezesa.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie