Zabawna sytuacja po finale Roland Garros! Ucierpiał puchar (WIDEO)

Do zabawnej sytuacji doszło po zwycięstwie Igi Świątek na Roland Garros. Kiedy Polka po otrzymaniu pucharu cieszyła się z wygranej... jedna z części trofeum odpadła.

Po zwycięstwie Świątek po raz trzeci w swojej karierze uniosła puchar za triumf na Roland Garros. Radość polskiej tenisistki przyniosła zabawny efekt.

Jedna z części pucharu odpadła i uderzyła o ziemię. Kamery zarejestrowały całe zdarzenie, a nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych.

Świątek w drodze do triumfu w wielkoszlemowym French Open rozegrała siedem meczów, straciła 36 gemów i jednego seta, a na korcie spędziła dziesięć godzin i 27 minut. W sobotnim finale pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą 6:2, 5:7, 6:4. Decydujący mecz trwał dwie godziny i 46 minut. Jedyny raz w tej imprezie Polka straciła seta.

Wcześniej 22-letniej Świątek wysoko poprzeczkę zawiesiła praktycznie tylko Brazylijka Beatriz Haddad Maia w półfinale - zmusiła ją do rozgrywania tie-breaka, w którym zresztą prowadziła już 5-3, by przegrać 7-9, a Polka musiała spędzić na korcie więcej niż dwie godziny.

Pozostałe rywalki odprawiała dość gładko, a dwa mecze z jej udziałem trwały mniej niż godzinę - Chinkę Xinyu Wang pokonała 6:0, 6:0 w 51 minut, zaś Ukrainka Łesia Curenko z powodu choroby skreczowała przy stanie 5:1 dla liderki światowego rankingu po 31 minutach rywalizacji.