Argentyński talent dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn!

Manuel Armoa (numer 11) z reprezentacją Argentyny

Manuel Armoa został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn. Klub z województwa warmińsko-mazurskiego pochwalił się pozyskaniem reprezentanta Argentyny w swoich mediach społecznościowych.

Całkiem pokaźnie wygląda lista sukcesów nowego zawodnika olsztynian. Armoa ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw świata kadetów, a także dwa mistrzostwa Argentyny w barwach UPCN Voley Club. W 2021 roku został z kolei wybrany najlepszym przyjmującym mistrzostw świata juniorów.

Indykpol AZS Olsztyn będzie pierwszym europejskim klubem w karierze urodzonego w 2002 roku siatkarza, a kontrakt został podpisany na dwa lata. Obecnie wraz z reprezentacją Argentyny Armoa rywalizuje w rozgrywkach Ligi Narodów. Dwudziestolatek może pochwalić się zasięgiem w ataku 325 cm i zasięgiem w bloku 300 cm.

Drużyna z Olsztyna w ubiegłym sezonie uplasowała się na ósmym miejscu w klasyfikacji końcowej PlusLigi. Z pewnością włodarze Indykpolu chcieliby w nadchodzących rozgrywkach poprawić ten wynik.