Polscy pięściarze gotowi do startu w Igrzyskach Europejskich

Sporty walki
Polscy pięściarze gotowi do startu w Igrzyskach Europejskich
Fot. PAP
Damian Durkacz

Polscy bokserzy są gotowi do startu w Igrzyskach Europejskich - zapewnia trener kadry mężczyzn Wojciech Bartnik. Zawody w randze mistrzostw Europy i kwalifikacji olimpijskich odbędą się w Nowym Targu w dniach 23 czerwca - 2 lipca.

"Liczymy, że w kilku kategoriach włączymy się do walki o medale IE 2023, chociaż nie będzie to łatwe, zwłaszcza że wśród rywali są medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Istotne dla nas będzie losowanie" – podkreślił Bartnik, ostatni polski bokser na olimpijskim podium. Brązowy medal wywalczył w Barcelonie w 1992 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kickboxing zadebiutuje w programie Igrzysk Europejskich. Polacy gotowi do zawodów 

 

W Nowym Targu biało-czerwoni wystąpią we wszystkich 13 kategoriach wagowych. W składzie reprezentacji znaleźli się: Natalia Rok (kat. do 50 kg), Sandra Drabik (54 kg), Julia Szeremeta (57 kg), Sandra Kruk (60 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Jakub Słomiński (51 kg), Jarosław Iwanow (57 kg), Bartłomiej Rośkowicz (63,5 kg), Damian Durkacz (71 kg), Klemens Szczepaniak (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Radosław Kawczak (+92 kg).

 

W turnieju ma wziąć udział łącznie 350 zawodniczek i zawodników. Większość z nich zostanie zakwaterowana w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

 

"Jako organizatorzy zwiększyliśmy przepustowość w naszych stołówkach, dokładając 80 miejsc w wewnętrznym patio. Łącznie dysponujemy ponad 300 miejscami siedzącymi. Dla naszych gości przygotujemy blisko 270 miejsc noclegowych" - powiedział Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS OPO w Zakopanem.

 

Turniej w Arenie Nowy Targ będzie mogło obejrzeć ponad 3 tys. widzów. Stawką są nie tylko medale mistrzostw Europy, ale także kwalifikacje olimpijskie (po 22 dla kobiet i mężczyzn) na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Finały odbędą się 1 i 2 lipca, w dwóch ostatnich dniach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie