Szokująca sytuacja w meczu polskich siatkarek! Błąd w wyniku seta

Polskie siatkarki przegrały z Holandią 0:3 w meczu Ligi Narodów. Pojawiły się jednak kontrowersje dotyczące wyniku drugiego seta tego spotkania. Jak poinformowała strona PZPS, ta część meczu zakończyła się wynikiem 21:24 – ze względu na błąd jaki pojawił się w protokole.

Jak mówią przepisy gry w piłkę siatkową "Set (z wyjątkiem seta decydującego – 5-tego) wygrywa zespół, który pierwszy uzyska 25 punktów z różnicą minimum dwóch punktów." Tymczasem druga odsłona meczu Polek z Holenderkami zakończyła się wynikiem 21:24, choć w oficjalnym raporcie meczowym na stronie FIVB widnieje wynik 21:25. Jak do tego doszło?

Przy stanie 8:9 skutecznym atakiem popisała się Monika Fedusio. Arbiter uznał ten atak za autowy, jednak gdy trener Polek poprosił o weryfikację, jedna z rywalek przyznała się do błędu. W polu zagrywki pojawiła się Magdalena Stysiak, ale akcję skutecznym atakiem zakończyła Indy Baijens. Jednak zamiast wyniku 9:10, pojawił się rezultat 9:11. Holenderkom nie odjęto punktu, który wcześniej przyznano reprezentacji Polski po weryfikacji.