Polscy siatkarze rozbili Argentynę! Cztery wygrane sety

Polscy siatkarze pewnie wygrali w meczu towarzyskim.

W towarzyskim meczu reprezentacji siatkarzy Polska wygrała z Argentyną 3:0 oraz w dodatkowym, czwartym secie. Spotkanie, które zostało rozegrane w Płocku, było dla obu drużyn sprawdzianem przed kolejnymi turniejami Ligi Narodów. Kilku zawodników reprezentacji Polski, m.in. kapitan Bartosz Kurek Tomasz Fornal czy Wilfredo Leon zagrało po raz pierwszy w tym sezonie.

Polacy szybko uzyskali przewagę w pierwszej partii (8:5). Co prawda goście złapali punktowy kontakt (13:12), ale polscy siatkarze znów odskoczyli. Byli skuteczniejsi od rywali w ataku i popełniali mniej błędów. Po skutecznym uderzeniu Bartosza Kurka gospodarze mieli cztery oczka zaliczki (20:16), a później kapitan biało-czerwonych dołożył jeszcze punkt zagrywką (22:17). Seta zamknął skutecznym atakiem Norbert Huber (25:20).

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę zaczęli budować gospodarze. Zaczęło się od asa serwisowego Tomasza Fornala (9:8), a później różnica wzrosła do kilku oczek (12:9, 17:12). Końcówka znów pod kontrolą reprezentacji Polski. Kurek znów popisał się asem (22:17), a Wilfredo Leon ustalił wynik na 25:18.

Set numer trzy to udane otwarcie Polaków (6:2), a później asa dołożył Leon (9:3). Argentyńczycy walczyli, ale zdołali jedynie zmniejszyć straty do trzech oczek (14:11, 20:17). Później trzy wygrane akcje gospodarzy (skuteczny atak i dwa bloki) właściwie rozstrzygnęły rywalizację (23:17). W ostatniej akcji Kurek obił blok rywali (25:18).

Obaj trenerzy umówili się przed meczem, że w przypadku wyniku 3:0 ich drużyny rozegrają minimum cztery partie. Dodatkowy set również toczył się pod dyktando Polaków, którzy w środkowej jego części wypracowali sobie solidną zaliczkę (14:7). W końcówce mieli sytuację pod kontrolą i pewnie zmierzali po wygraną. Rywalizację w towarzyskiej konfrontacji zakończyła zepsuta zagrywka gości (25:19).

Skrót meczu Polska - Argentyna:

Najwięcej punktów: Bartosz Kurek (17), Wilfredo Leon (13), Tomasz Fornal (11), Norbert Huber (11) – Polska; Bruno Lima (10), Luciano Vicentin (10) – Argentyna. Polacy byli skuteczniejsi w ataku (55%–39%), dominowali w bloku (13–3), lepiej punktowali zagrywką (5–3).

W przyszłym tygodniu reprezentacja Polski wystąpi na turnieju Ligi Narodów w Rotterdamie (Holandia). Argentyńczycy zagrają w Orleans (Francja).

Polska – Argentyna 3:0 (25:20, 25:18, 25:18); dodatkowy set – 25:19.

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal – Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Dulski, Jan Firlej, Kamil Szymura (libero), Sebastian Adamczyk, Karol Urbanowicz. Trener: Nikola Grbić.
Argentyna: Matias Sanchez, Joaquin Gallego, Luciano Palonsky, Agustin Loser, Bruno Lima, Luciano Vicentin – Santiago Danani (libero) oraz Pablo Kukartsev, Matias Giraudo, Nicolas Zerba, Jan Martinez, Manuel Armoa. Trener: Marcelo Mendez.