Szwajcarka najlepsza, Katarzyna Niewiadoma dziesiąta. Tak było na drugim etapie wyścigu Dookoła Szwajcarii

Marlen Reusser

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła 10. miejsce na drugim etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii - jeździe indywidualnej na czas na odcinku 25,7 km z St. Gallen do Abtwil. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Marlen Reusser (SD Worx).

Mistrzyni Europy uzyskała osiem sekund przewagi nad koleżanką z teamu Holenderką Demi Vollering. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) - 16 s straty.

Niewiadoma, która w sobotę na inaugurację była dziewiąta, w niedzielę miała czas gorszy od Reusser o dwie minuty i pięć sekund.

Na 22. pozycji uplasowała się szósta w sobotę Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) - 2.51 straty, natomiast Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind), która na inaugurację była 10., zajęła 32. lokatę - 3.14.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objęła Reusser. Szwajcarka ma dziewięć sekund przewagi nad Vollering i 18 nad Longo Borghini. Najlepszą z Polek jest zajmująca szóstą lokatę Niewiadoma - 2.07 straty.

Impreza składa się z czterech etapów i zakończy się we wtorek w miejscowości Ebnat-Kappel.