Pięć goli w meczu o trzecie miejsce piłkarskiej Ligi Narodów!

Holandia i Włochy zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce tegorocznej edycji piłkarskiej Ligi Narodów. Górą okazała się Italia, wygrywając 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się w idealnie dla Włochów. Już w szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Federico Dimarco, który wykorzystał dogranie Giacomo Raspadoriego i otworzył wynik meczu. Po 20 minutach było już 2:0 dla podopiecznych Roberto Manciniego. Tym razem swoje trafienie zanotował Davide Frattesi, strzelając tym samym swojego pierwszego gola w narodowym zespole. Asystę przy bramce piłkarza Sassuolo zanotował Dimarco.

Druga połowa zaczęła się od ofensywnych ataków "Oranje". Ostatecznie gospodarze strzelili kontaktowego gola w 68. minucie za sprawą trafienia Stevena Bergwijna. Radość holenderskich kibiców nie trwała zbyt długo, gdyż pięć minut później trzecią bramkę dla Włochów zdobył Federico Chiesa.

W 90. minucie Holendrzy po raz kolejny wrócili do gry. Tym razem na listę strzelców wpisał się Georginio Wijnaldum. Ostatecznie trafienie doświadczonego pomocnika nie odmieniło losów spotkania i trzecie miejsce w tej edycji Ligi Narodów zajęli Włosi, triumfując 3:2.

Holandia - Włochy 2:3 (0:2)
Bramki: Bergwijn 68, Wijnaldum 90 - Dimarco 6, Frattesi 20, Chiesa 73

Holandia: Justin Bijlow - Denzel Dumfries, Lutsharel Geertruida (46. Georginio Wijnaldum), Virgil van Dijk, Nathan Ake - Mats Wieffer (76. Joey Veerman), Frenkie de Jong, Xavi Simons (63. Teun Koopmeiners) - Donyell Malen (46. Steven Bergwijn), Cody Gakpo, Noa Lang (46. Wout Weghorst)

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Rafael Toloi, Francesco Acerbi, Alessandro Buongiorno, Federico Dimarco (74. Leonardo Spinazzola) - Davide Frattesi, Bryan Cristante, Marco Verratti (85. Nicolo Barella) - Wilfried Gnonto (63. Federico Chiesa), Mateo Retegui (85. Lorenzo Pellegrini), Giacomo Raspadori (63. Nicolo Zaniolo)

Żółte kartki: Barella, Acerbi - Weghorst