Bartosz Kwolek podjął decyzję! Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Siatkówka
Bartosz Kwolek podjął decyzję! Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie
fot. Cyfrasport
Bartosz Kwolek nadal będzie grał w Aluron CMC Warcie Zawiercie.

Bartosz Kwolek w sezonie 2023/24 nadal będzie reprezentował barwy Aluron CMC Warty Zawiercie. Przyjmujący trafił do tego klubu w 2022 roku z Projektu Warszawa.

Bartosz Kwolek w klubie ze stolicy spędził pierwsze sześć lat seniorskiej kariery. W pierwszym sezonie w Zawierciu zagrał łącznie w 49 meczach: 39 w PlusLidze, 8 w Lidze Mistrzów oraz 2 w Pucharze Polski. Zdobył 591 punktów – skończył 462 z 998 ataków, co dało mu 46,29% skuteczności.

Zobacz także: Bartosz Kwolek wziął ślub! Jego żoną została siostra reprezentanta Polski (ZDJĘCIA)

 

W minionych miesiącach ustrzelił aż 90 asów serwisowych. W samej PlusLidze zdobył ich 70, co dało mu trzecią pozycję w rankingu najlepiej zagrywających siatkarzy. Do tego dołożył 39 punktowych bloków.

 

– Bardzo się cieszę, że kolejny sezon będę mógł spędzić w drużynie z Zawiercia. Moje sportowe cele pokrywają się z tymi, które wyznacza sobie cała ekipa. I bardzo chcę je spełniać. Mam prośbę do kibiców, aby nadal mocno wspierali nas w nowym sezonie, a my znowu damy z siebie 110% – powiedział Kwolek.

 

Najlepsze akcje Bartosza Kwolka w meczu z ZAKSĄ:

 

 

W minionym sezonie ligowym przyjmujący reprezentacji Polski siedmiokrotnie nagradzany był statuetką MVP. Do tego przekroczył granicę 200 spotkań rozegranych w PlusLidze oraz 2500 zdobytych w niej punktów. W wyjazdowym meczu z Treflem Gdańsk pobił natomiast swój rekord punktowych bloków w jednym meczu, zatrzymując rywali 4 razy.

 

 

– Za nami pierwszy wspólny, trudny sezon. Poważna infekcja, która dopadła Bartka tuż przed startem fazy play-off, sprawiła niestety, że do kluczowych meczów nie mógł przystąpić w pełni sił. Mimo tego w tych najważniejszych momentach udowadniał, że jest graczem, na którego można w takich chwilach liczyć. Jestem przekonany, że kolejne rozgrywki będą w jego wykonaniu jeszcze lepsze – zaznaczył prezes klubu Kryspin Baran.

RM, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie