Hiszpan dołączył do Jagiellonii Białystok. Ma duże doświadczenie

Piłka nożna
Hiszpan dołączył do Jagiellonii Białystok. Ma duże doświadczenie
fot. Cyfrasport

Hiszpański stoper Adrian Dieguez jest nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok - poinformował w środę wieczorem klub z Podlasia. 27-latek ma duże doświadczenie na drugim poziomie rozgrywkowym w swoim kraju, ale też i występy w Primera Division.

Dieguez, który w defensywie Jagiellonii ma zapełnić lukę po odejściu z klubu Michała Pazdana i Israela Puerto, podpisał w Białymstoku dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o rok. Do polskiej ekstraklasy trafił z Ponferradiny, grającej w minionym sezonie w drugiej lidze hiszpańskiej.

 

Jak sam przyznał, do zmiany klubu namówił go lider Jagiellonii Jesus Imaz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski w Jagiellonii Białystok

 

27-letni stoper to drugi potwierdzony transfer Jagiellonii przed nowym sezonem piłkarskiej ekstraklasy. Pierwszy nowy gracz, to - zakontraktowany kilka dni temu - 19-letni boczny obrońca Dominik Marczuk, dotychczas piłkarz pierwszoligowej Stali Rzeszów, reprezentant kraju w zespołach młodzieżowych.

 

Jagiellonia w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W letniej przerwie odeszła z klubu duża grupa graczy. Oprócz króla strzelców minionych rozrywek Marca Guala, to m.in. dwaj doświadczeni stoperzy Michał Pazdan i Israel Puerto oraz skrzydłowy (często grający jednak nawet jako prawy obrońca) Tomas Prikryl.

 

Odeszli też dwaj zawodnicy, którzy ostatnio jednak grali mało lub wcale w pierwszym zespole, czyli Bartosz Bida i Juan Camara. Nie ma pewności, że do klubu wrócą na kolejny sezon dwaj wypożyczeni, z ligi włoskiej i łotewskiej, Aurelien Nguiamba oraz Camilo Mena.

 

Prawdopodobnie kończą się niejasności dotyczące kwestii miejsca rozgrywania przez Jagiellonię meczów "domowych". Rada Nadzorcza po swoim środowym posiedzeniu wydała komunikat, z którego wynika, że zarekomendowała zarządowi SSA Jagiellonia Białystok podpisanie nowej umowy ze spółką komunalną zarządzającą miejskim stadionem w Białymstoku.

 

Sezon, który ruszy 21 lipca, Jagiellonia rozpocznie meczem wyjazdowym z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie