Miłosz Zniszczoł przedłużył umowę z Aluron CMC Wartą Zawiercie

Siatkówka
Miłosz Zniszczoł przedłużył umowę z Aluron CMC Wartą Zawiercie
Fot. PAP
Miłosz Zniszczoł (blokujący w środku) zostaje na dłużej w Zawierciu!

Miłosz Zniszczoł przedłużył kontrakt z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Polski środkowy spędzi tym samym trzeci sezon w żółto-zielonych barwach, a czternasty w PlusLidze. - Jego wartość dla drużyny nie zawsze jest widoczna w prostym raporcie statystycznym, ale jestem pewien, że wielu trenerów zazdrości Michałowi Winiarskiemu, że ma do dyspozycji tak efektywnego siatkarza - powiedział prezes klubu Kryspin Baran komentując przedłużenie umowy z zawodnikiem.

Miłosz Zniszczoł do Zawiercia dołączył w 2021 roku, gdy przeniósł się z GKS-u Katowice. Bardzo szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie, a w swoim pierwszym sezonie w Zawierciu zdobył brązowy medal PlusLigi.

 

Był to jego pierwszy ligowy krążek w karierze. W kolejnym roku otrzymał natomiast ważną funkcję. W momentach, gdy na boisku nie przebywał Dawid Konarski, to właśnie Miłosz pełnił rolę kapitana Jurajskich Rycerzy. W sezonie 2022/2023 zaliczył także debiut w Lidze Mistrzów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsi siatkarze po dwóch tygodniach VNL. Jeden dominator, Polacy poza czołówką

 

– Cieszę się, że zostaje w Zawierciu na kolejny sezon, bo ten zespół daje mi możliwości spełniania sportowych marzeń. Jestem przekonany, że z pomocą naszych wspaniałych kibiców znów będziemy walczyć o najwyższe cele – powiedział Miłosz Zniszczoł.

 

W ciągu dwóch ligowych sezonów zagrał w 89 meczach: 76 w PlusLidze, 5 w Pucharze Polski oraz 8 w Lidze Mistrzów. Zdobył w tym czasie 518 punktów. Skończył 336 z 554 ataków, co dało mu 60,64% skuteczności. Ponadto, ustrzelił 41 asów serwisowych, a w trakcie ostatniego sezonu przekroczył barierę 200 asów w karierze. Dołożył także 141 punktów blokiem.

 

 

– To będzie już trzeci rok Miłosza w naszych barwach i niezmiennie możemy mówić o nim w samych superlatywach. W minionym sezonie był człowiekiem od czarnej roboty i świetnie spisywał się w tej roli. Jego wartość dla drużyny nie zawsze jest widoczna w prostym raporcie statystycznym, ale jestem pewien, że wielu trenerów zazdrości Michałowi Winiarskiemu, że ma do dyspozycji tak efektywnego siatkarza – powiedział prezes klubu Kryspin Baran.

PI, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie