Złoto MŚ już ma, teraz chce podbić PlusLigę! Siatkarz podpisał kontrakt na trzy lata

Siatkówka
Złoto MŚ już ma, teraz chce podbić PlusLigę! Siatkarz podpisał kontrakt na trzy lata
fot. FIVB
Jakub Majchrzak zagra w Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn został Jakub Majchrzak. Utalentowany środkowy wywalczył tytuł mistrza świata U19, a także został wybrany do drużyny marzeń turnieju. W sezonie 2023/24 będzie miał okazję zadebiutować w PlusLidze. Kontrakt młodego zawodnika z olsztyńskim klubem został podpisany na trzy lata.

Jakub Majchrzak urodził się 13 maja 2004 roku w Łodzi. Swoją przygodę z siatkówką zaczął dość późno, bowiem w pierwszej klasie liceum. Jest wychowankiem Wifamy Łódź, z którą zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Po udanym sezonie otrzymał zaproszenie na testy do SMS Spała, rozpoczynając naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego od drugiej klasy.

 

Zobacz także: Ogromna kontrowersja w hicie Ligi Narodów! Siatkarz nie wytrzymał (WIDEO)

 

Pod wodzą Michała Bąkiewicza, młody środkowy wraz z kolegami z drużyny, wywalczył w 2021 roku tytuł Mistrza Świata U19. W składzie reprezentacji Polski grali również dwaj obecni zawodnicy Indykpolu AZS – Kuba Hawryluk i Kamil Szymendera. Majchrzak został wybrany także do drużyny turnieju. W minionym roku natomiast, biało-czerwoni zdobyli srebrny medal mistrzostw Europy U20 – środkowy ponownie został wybrany do zespołu marzeń.

 

Jakub Majchrzak wraz z SMS PZPS Spała rywalizował także w rozgrywkach Tauron 1 Ligi. Na przestrzeni 2 sezonów, mierzący 208 cm wzrostu zawodnik, wystąpił w 53 meczach, zdobywając 368 punktów – 263 w ataku (54% skuteczności), 88 w bloku oraz 17 w polu serwisowym.

 

W nowym sezonie przyszedł czas na debiut w PlusLidze. Jakub Majchrzak dołączy do Indykpolu AZS Olsztyn.

 

– Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat klubu. Jest to miejsce, w którym wielu młodych zawodników zrobiło postęp. To jest właśnie mój cel na następny sezon – powiedział nowy środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

 

 

Młody zawodnik jest także laureatem nagrody "Nadzieje olimpijskie im. Eugeniusza Pietrasika", które zostało przyznane na początku 2022 roku. Wyróżnienie przyznawane jest młodym sportowcom i ich opiekunom szkoleniowym, którzy w danym roku osiągnęli znaczące sukcesy podczas międzynarodowych zawodów rangi mistrzostw świata, Europy lub Pucharu Świata w dyscyplinach olimpijskich, a którzy nie uczestniczyli dotąd w igrzyskach olimpijskich.

 

– Co roku staramy się dawać szansę młodym, utalentowanym zawodnikom. W tym sezonie wybór padł na Jakuba Majchrzaka. Myślę, że prezentuje on potencjał podobny do Mateusza Poręby. Wierzę, że dzięki pracy, jaką wykona w Indykpolu AZS Olsztyn, w przyszłości zostanie powołany do reprezentacji Polski seniorów – przyznaje Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

 

Jakub Majchrzak wraz z Kubą Hawrylukiem i Kamilem Szymenderą, przygotowują się do mistrzostw Świata U21, które zostaną rozegrane w Bahrajnie (7–16 lipca). Polacy zmierzą się w grupie z Bułgarią, Kanadą i Indiami. Kilka dni później powalczą o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

RM, Polsat Sport, indykpolazs.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie