13 miesięcy zawieszenia! Polski tenisista ukarany za stosowanie dopingu

Tenis
13 miesięcy zawieszenia! Polski tenisista ukarany za stosowanie dopingu
fot. Cyfrasport
Kamil Majchrzak ostatni mecz rozegrał w listopadzie ubiegłego roku

Kamil Majchrzak, który w lutym 2022 roku zajmował 75. miejsce w rankingu ATP, został zawieszony na 13 miesięcy za stosowanie dopingu - poinformowała w czwartek Międzynarodowa Agencja ds. Uczciwości w Tenisie (ITIA).

Kilka badań przeprowadzonych w 2022 roku wykazało obecność w organizmie zawodnika substancji zabronionych. ITIA uznała, że Majchrzak nie spożył ich świadomie ani celowo, a dalsze okoliczności łagodzące dotyczą konsultacji gracza z dietetykiem na temat suplementu i jego składników.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda nie ma wątpliwości. "Hubert Hurkacz może wygrać Wimbledon"

 

Jednak Majchrzak przyznał, że nie jest bez winy, ponieważ był świadomy ryzyka związanego z przyjmowaniem skażonych suplementów po kilku głośnych przypadkach w ostatnich sezonach, a także kampaniach edukacyjnych ITIA na ten temat.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Majchrzak (@kamilmajchrzakk)

 

Majchrzak przyjął 13-miesięczną karę. Czas odbycia kary tymczasowego zawieszenia zostanie zaliczony na poczet okresu dyskwalifikacji zawodnika.

 

Po tymczasowym zakazie gry liczonym od 30 listopada 2022 roku "zawieszenie Majchrzaka zakończy się 29 grudnia 2023 roku" – precyzuje ITIA.

 

W tym okresie gracz ma zakaz uczestniczenia w oficjalnych turniejach tenisowych.

 

27-letni Majchrzak był w tym tygodniu na 218. miejscu w rankingu światowym. W lutym 2022 roku dotarł m.in. do półfinału turnieju ATP 250 w Pune.

K.P, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie