Mocne wejście Rumunów. Pozyskali dziewięciokrotnego mistrza świata

Moto
Mocne wejście Rumunów. Pozyskali dziewięciokrotnego mistrza świata
Fot. PAP
Sebastien Loeb pojedzie Dacią w Rajdzie Dakar

Słynny francuski kierowca Sebastien Loeb, dziewięciokrotny mistrz świata w rajdach WRC, pojedzie Dacią w Rajdzie Dakar w 2025 roku - ogłosił należący do grupy Renault rumuński producent samochodów, który po raz pierwszy zgłosi swoje dwie załogi do tej imprezy. W drugim aucie wystartuje Hiszpanka Cristina Gutierrez.

Loebowi będzie towarzyszyć obecny pilot Fabian Lurquin. Prototyp Dacii dla obu załóg ma być przygotowany przy udziale zespołu Prodrive, partnera Loeba, i zaprezentowany na początku 2024 roku. Samochody będą napędzane paliwem syntetycznym, wytwarzanym w wyniku łączenia wodoru z dwutlenkiem węgla.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sebastien Ogier wygrał w Kenii. Kajetan Kajetanowicz triumfował w WRC2

 

Dacia nawiązała współpracę w zakresie tego paliwa z saudyjskim koncernem naftowym Saudi Aramco. Od 2020 roku Rajd Dakar jest organizowany właśnie w Arabii Saudyjskiej.

 

49-letni Loeb to dziewięciokrotny mistrz świata w rajdach WRC, w których zakończył już karierę. Natomiast w Dakarze startował dotychczas siedem razy, ale nigdy go nie wygrał. W tegorocznej edycji był najszybszy na sześciu kolejnych etapach, lecz w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce, przegrywając o ponad godzinę i 20 minut z Katarczykiem Nasserem Al-Attiyah.

RI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie