Znany polski siatkarz zawalczy w MMA! Oficjalne ogłoszenie

Sporty walki

Mistrz Europy z 2009 roku Zbigniew Bartman zakończył karierę siatkarską i teraz spróbuje swoich sił w MMA. 36-latek został nowym nabytkiem organizacji Clout MMA.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Bartman pierwszy raz wejdzie do klatki. Nieznany jest także jego rywal. Ostatnio organizacja Clout ogłosiła walkę byłego mistrza świata organizacji IBO w kategorii półciężkiej Andrzeja Fonfary. Jedną z twarzy federacji jest Sławomir Peszko, były piłkarski reprezentant Polski, który w klatce ma się zmierzyć z... Piotrem Żyłą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda polskiej siatkówki spróbuje swoich sił w MMA? "Jest taka możliwość"

 

Bartman w siatkarskiej reprezentacji Polski występował w latach 2008-2013. W 2009 roku zdobył z kadrą złoty medal podczas rozgrywanych w Turcji mistrzostw Europy. Trzy lata później triumfował także w Lidze Światowej.

 

Jeśli chodzi o karierę klubową,  Bartman był prawdziwym obieżyświatem. Poza Polską występował we Włoszech, Turcji, Rosji, Chinach, Francji, Katarze, Argentynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej. Ostatnim jego klubem był włoski Emma Villas Volley.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie