Victor Wembanyama nieskuteczny w pierwszym występie w Lidze Letniej

Koszykówka
Victor Wembanyama nieskuteczny w pierwszym występie w Lidze Letniej
fot. PAP
Victor Wembanyama.

Wybrany z numerem1 w drafcie ligi NBA 19-letni Victor Wembanyama zadebiutował w piątek w spotkaniu Ligi Letniej. Jego San Antonio Spurs pokonali Charlotte Hornets 76:68, a reprezentant Francji zdobył dziewięć punktów, trafiając tylko dwa z 13 rzutów z gry (1/6 za trzy).

Przed publicznością w Thomas & Mack Center w Las Vegas mierzący 223 cm utalentowany Francuz zaprezentował jednak dużą energię i dobre statystyki w innych elementach. Grając 27 minut trafił także wszystkie cztery rzuty wolne, miał osiem zbiórek (wszystkie w obronie), trzy asysty, pięć bloków i trzy straty.

 

Zobacz także: Znamy wyniki draftu NBA. Rewelacyjny Francuz wybrany z jedynką

 

W zespole z Teksasu nie wystąpił reprezentant Polski 20-letni Jeremy Sochan, wybrany w ubiegłym roku z numerem 9 draftu.

 

W innym meczu Ligi Letniej w mieście hazardu Golden State Warriors przegrali z Los Angeles Lakers 96:103. W pokonanym zespole zagrał mający polskie korzenie Brandin Podziemski (196 cm), wybrany w tegorocznym drafcie z numerem 19. W 30 minut (najwięcej w drużynie) zdobył dziewięć punktów, trafiając trzy z 10 rzutów z gry (1/4 za trzy) i dwa z pięciu wolnych, miał także 11 zbiórek, dwie asysty, przechwyt, blok i pięć strat.

 

W dwóch poprzednich meczach przedsezonowych Podziemski zanotował 12 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst oraz 17 pkt, 4 zb. i 5 przechwytów. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie