Hurkacz przegrywa z Djokoviciem. Mecz został przerwany

Hubert Hurkacz przegrywa z Novakiem Djokoviciem w meczu czwartej rundy Wimbledonu. Spotkanie zostało przerwane ze względu na ciszę nocną przy stanie 0:2 (6:7, 6:7) dla Serba i zostanie dokończone w poniedziałek.

W pierwszym secie kluczową rolę odegrał serwis. Każdego gema wygrywał zawodnik, który zagrywał. Szczególnie dobrze w tym elemencie prezentował się Hurkacz. Tenisista z Wrocławia zapisał na swoim koncie kilka asów. O wyniku partii musiał zdecydować tie-break. W nim przełom nastąpił po podwójnym błędzie serwisowym Djokovicia. Wówczas Polak miał aż trzy piłki setowe. Każdą z nich Serb obronił, po czym przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie tie-break zakończył się wynikiem 8:6 dla wicelidera rankingu ATP.

Obraz drugiej partii nie różnił się znacząco od tego, co widzieliśmy w pierwszej odsłonie. Znowu znaczącą rolę odgrywał serwis. Ponownie poszczególne gemy wygrywał ten, który serwował. Tym samym po raz drugi zobaczyliśmy tie-break. Przy stanie 6:5 dla Djokovicia Hurkacz obronił piłkę setową. Później jednak obrońca tytułu zachował więcej zimnej krwi i wygrał tie-break 8:6 i wyszedł na prowadzenie 2:0 w całym meczu.

Wtedy zapadła decyzja o przerwaniu meczu ze względu na ciszę nocną. Spotkanie zostanie dokończone w poniedziałek na korcie centralnym nie przed godziną 15.30 - po zakończeniu starcia Haddad Maia - Rybakina.

Hubert Hurkacz - Novak Djokovic 0:2 (6:7, 6:7)

Mecz zostanie dokończony w poniedziałek.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.