Wimbledon: Iga Świątek - Elina Switolina. Kiedy? O której godzinie?

Kiedy mecz Świątek - Switolina? O której godzinie mecz Świątek - Switolina?

Iga Świątek i Elina Switolina zmierzą się w ćwierćfinałowym meczu Wimbledonu. Kiedy spotkanie Świątek - Switolina? O której godzinie gra Świątek?

W niedzielę Świątek pokonała szwajcarską tenisistkę Belindę Bencic 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3 i po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. W drugim secie Polka obroniła dwie piłki meczowe. Pojedynek trwał trzy godziny i dwie minuty.

Rywalka Świątek w ćwierćfinale będzie Switolina. Ukraińska tenisistka w 1/8 finału turnieju w Londynie zwyciężyła Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 2:6, 6:4, 7:6 (11-9).

Pochodząca z Odessy 28-letnia Switolina, której mężem jest francuski tenisista Gael Monfils, w marcu wróciła na korty po rocznej przerwie spowodowanej ciążą i urodzeniem dziecka. Początki nie były łatwe, ale później z 508. miejsca na liście WTA była trzecia rakieta świata zaczęła piąć się w górę.

Najpierw sięgnęła po 17. tytuł w karierze, triumfując w Strasburgu, a później dotarła do ćwierćfinału French Open w Paryżu. Przed Wimbledonem była 76. w klasyfikacji, a teraz już na pewno będzie co najmniej 39.

Do tej pory Polka i Ukrainka rywalizowały raz - w 2021 roku na ziemnych kortach w Rzymie górą okazała się raszynianka, triumfując 2:0.

Świątek i Switolina o półfinał Wimbledonu powalczą we wtorek. Początek spotkania o godz. 14:30.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.