Krew na korcie centralnym. Rosyjski tenisista krzyczał z bólu (WIDEO)

Andriej Rublow

Andriej Rublow w pierwszym secie meczu 4. rundy Wimbledonu musiał odbyć przymusową przerwę. Po jednym z serwisów Aleksandra Bublika Rosjanin nagle zaczął wymachiwać rękami i krzyczeć. Okazało się, że uszkodził palec wskazujący prawej ręki, a na korcie pojawiła się krew.

Pierwszy set meczu Bublika z Rublowem był niezwykle wyrównany. Przy stanie 4:3 dla Rosjanina, serwował kazachski tenisista. Niespodziewanie po jednym z mocnych serwisów, jego rywal zaczął nienaturalnie wymachiwać rękami. Okazało się, że Rublow doznał kontuzji palca wskazującego prawej ręki.

- Prawa ręka, rozcięty palec, ajajaj. Ale to może też wybić z rytmu serwującego - powiedział komentujący ten mecz Tomasz Tomaszewski.

Rublowowi została szybko udzielona pomoc medyczna, a po krótkiej przerwie rosyjski zawodnik wrócił do gry. W ósmym gemie nie przełamał jeszcze Bublika, ale uczynił to przy stanie 6:5, dzięki czemu wygrał pierwszego seta.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.