El. Ligi Konferencji: Fiński zespół poleci na mecz do Kazachstanu nad Rosją

Piłka nożna
El. Ligi Konferencji: Fiński zespół poleci na mecz do Kazachstanu nad Rosją
fot. PAP
Trofeum Ligi Konferencji UEFA

Fiński zespół FC Honka, który 13 lipca spotka się na wyjeździe w eliminacjach piłkarskiej Ligi Konferencji z kazachskim Toboł FK Kustanaj, zdecydował się polecieć na mecz najkrótszą drogą kazachskim samolotem nad terytorium Rosji.

Przestrzeń powietrzna Unii Europejskiej jest z powodu wojny w Ukrainie zamknięta dla samolotów rosyjskich, a rosyjska została zamknięta dla europejskich.

 

”Lot z północnej Europy do Kazachstanu samolotami rejsowymi z wieloma przesiadkami, a nawet czarterem, jest bardzo kosztowną i czasochłonną wyprawą. Lot do Astany nie jest z kolei dla nas rozwiązaniem, ponieważ później musielibyśmy pojechać do Kustanaja autobusem trasą przez góry liczącą 800 kilometrów i zabierającą 15 godzin. Zdecydowaliśmy się więc na lot bezpośredni” - powiedział menedżer fińskiego zespołu Hexi Arteva kanałowi telewizji YLE.

 

ZOBACZ TAKŻE: UEFA potwierdza. VAR będzie stosowany w większym wymiarze

 

”Piłkarze nie mają żadnych obiekcji i obaw, że polecą nad Rosją kazachskim samolotem” - dodał.

 

Reprezentacja Finlandii, która w eliminacjach do mistrzostw Europy jest w grupie z Kazachstanem, poleci na mecz do Astany 7 września samolotami rejsowymi, omijając przestrzeń powietrzną Rosji.

 

Sekretarz generalny fińskiej federacji piłkarskiej Marco Casagrande wyjaśnił, że ”lot nad Rosją nie wchodzi w rachubę i nie był nawet rozważany”.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie