Polskie siatkarki przegrały z Chorwacją. Kolejny tie-break Biało-Czerwonych!

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 17 po tie-breaku z Chorwatkami podczas mistrzostw Europy. Najlepszą punktującą Biało-Czerwonych była Natasza Ornoch, która zdobyła 22 punktów.

Po raz trzeci reprezentantki Polski do lat 17 zakończyły swoje spotkanie po tie-breaku. W poprzednich meczach Biało-Czerwone najpierw przegrały z Włoszkami 2:3, aby następnie pokonać Holenderki również po pięciosetowym boju.

Tym razem spotkanie również było niezwykle zacięte, choć dwa pierwsze sety nie zapowiadały takiego widowiska. Chorwatki wygrywały już 2:0 pokonując Polki do 23 i 21 w pierwszych partiach meczu i od zwycięstwa dzielił je zaledwie jeden zwycięski set.

Podopieczne trenera Krzysztofa Janczak odwróciły jednak losy spotkania. Dwa kolejne sety padły łupem Polek, a większość punktów dla swojej drużyny zdobyły Natasza Ornoch i Gabriela Robińska. Wynik 2:2 w setach oznaczał, że o losach meczu zadecyduje tie-break.

W piątej partii lepiej zaprezentowały się Chorwatki, które utrzymując prowadzenie od połowy seta pewnie doprowadziły je do końca. Tym samym reprezentacja Polski po trzech spotkaniach mistrzostw Europy do lat 17 ma na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Chorwacja - Polska 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13)