Znany siatkarz zagra w lidze rosyjskiej. W poprzednim sezonie błysnął na polskich parkietach

Siatkówka
Znany siatkarz zagra w lidze rosyjskiej. W poprzednim sezonie błysnął na polskich parkietach
fot. Cyfrasport
Jingyin Zhang w poprzednim sezonie grał w Treflu Gdańsk.

Zhang Jingyin został nowym siatkarzem rosyjskiego klubu Biełogorje Biełgorod. Chiński przyjmujący w końcówce poprzedniego sezonu występował w PlusLidze, reprezentując barwy Trefla Gdańsk.

Zhang Jingyin był pierwszym chińskim siatkarzem, który zagrał w PlusLidze. W ekipie Trefla Gdańsk zadebiutował 19 lutego. Wystąpił w 13 meczach minionego sezonu (38 setów), w których wywalczył dla swej drużyny 105 punktów.

 

Zobacz także: Zaskakująca decyzja! Polska siatkarka zmieniła pozycję

 

Pobyt chińskiego siatkarza w Gdańsku był udany. Swą postawą na boisku zaskarbił sobie sympatię wielu kibiców. Niestety, w najbliższym czasie nie zobaczymy tego zawodnika na parkietach PlusLigi. Związał się z rosyjskim klubem Biełogorje Biełgorod. Będzie jednym z dwóch obcokrajowców w tej drużynie. Drugi to Mohammed Al Hachdadi, były atakujący Jastrzębskiego Węgla; Marokańczyk występuje w tym klubie od 2021 roku.

 

Zhang Jingyin - najlepsze akcje w PlusLidze:

 

Urodzony w 1999 roku Zhang Jingyin jest w ostatnich latach liderem i główną siłą ataku reprezentacji Chin. Potwierdził to w tegorocznej edycji Ligi Narodów, zajmując czwarte miejsce w rankingu najlepiej punktujących. Dobra dyspozycja gwiazdy w tym przypadku nie pomogła reprezentacji. Chińczycy byli najsłabszą drużyną fazy zasadniczej i o miejsce w VNL 2024 będą musieli powalczyć w Challenger Cup, który zostanie rozegrany pod koniec lipca w Katarze.

 

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie