Novak Djoković ukarany po finale Wimbledonu!

Novak Djoković został ukarany za roztrzaskanie rakiety w finale Wimbledonu

Novak Djoković przegrał po pięciosetowym boju z Carlosem Alcarazem w finale wielkoszlemowego Wimbledonu. Po spotkaniu Serb został ukarany za swoje zachowanie na korcie.

"Nole", który ma na koncie już 23 tytuły wielkoszlemowe, w tym 7 z trawiastych kortów Wimbledonu, tym razem musiał uznać wyższość młodszego o 16 lat Hiszpana. Serbski tenisista w trakcie spotkania kilka razy tracił panowanie nad sobą, a za jedną z takich sytuacji został surowo ukarany.

W piątym, decydującym secie, Novak Djoković serwował przy stanie 1:1 w gemach, ale został przełamany przez swojego rywala. 36-latek nie wytrzymał i kiedy schodził na przerwę, ze złością roztrzaskał rakietę o słupek przytrzymujący siatkę. Za to zachowanie został upomniany przez sędziego i wygwizdany przez część londyńskiej publiczności.

Na tym się jednak nie skończyło. Organizator turnieju, All England Lawn Tennis Club, nałożył na Serba karę finansową w wysokości 8 tysięcy dolarów (ponad 31 tysięcy złotych).

Dla Djokovicia nie będzie ona jednak dotkliwym ciosem. Za sam awans do finału Wimbledonu "Nole" zainkasował ponad półtora miliona dolarów, czyli ponad 6 milionów złotych.