MŚ w łucznictwie niepełnosprawnych: Milena Olszewska na podium

Milena Olszewska wywalczyła w czeskim Pilznie srebrny medal łuczniczych mistrzostw świata osób z niepełnosprawnościami. W finale Polka przegra z Chinką Chunyan Wu 4:6.

Zanim 39-letnia Polka stanęła na podium mistrzostw, pokonała kolejno Wahun Retno Wulandari z Indonezji 6:0, Włoszki Veronikę Flodreno 6:5, Elisabettę Mujno 6:4 i w półfinale Chinkę Yang Wu 6:5.

To kolejny medal w bogatej kolekcji Olszewskiej, która wywalczyła m.in. brąz igrzysk paraolimpijskich w Londynie w 2012 oraz cztery lata później w Rio de Janeiro. Wielokrotnie była na podium mistrzostw świata i Europy.

Wśród mężczyzn Łukasz Ciszek sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu, natomiast Marcin Molik na 33.

W łukach bloczkowych Ksenija Markitantowa uplasowała się na 17. pozycji, a Dorota Dudka na 33. Także 33. lokata przypadła Adamowi Dudce.